reklamı kapat

Bireysel Kripto Para Yatırımcılarında Rekor Artış!

Revolut'un aktardığı verilere göre bireysel yatırımcılarda ciddi artış gözlemlendi.
13:00
28 Mayıs 2020

İngiltere merkezli en popüler finans uygulamalarından birisi olan Revolut tarafından açıklanan verilere göre, Koronavirüs kısıtlamaları kesinlikle kripto para yatırımcılarının alım satım alışkanlıklarında değişimlere yol açtı. Revolut’un 10 milyondan fazla müşterisinin 3’te 1’lik bir kısmının uygulamadan kripto para alım satımı yaptığı ortaya çıktı ve bunun çoğunluğunun bireysel yatırımcılar oluşturuyor.

Mart ayında birçok ülkede kısıtlamalar ve karantina durumu açıklandığında, İngiltere içerisindeki kullanıcıların kripto para alımlarının ortalaması %58 düşüş yaşamıştı. Ancak Nisan ayına geçildiğinde söz konusu kullanıcıların güveninin yeniden kazanıldığı ve kripto para alımlarının arttığı görüldü.

Kripto Para Yatırımcılarının Sayısı Artıyor

İlk başta %58 düşüş yaşayan kripto para alımlarının, Nisan ayı itibariyle %68 artış yaşadığı açıklandı. Bunun yanı sıra Nisan ayında bir kripto para yatırımcısının yaptığı alımın ortalamasının da %57 arttığı yani insanların artık daha yüklü miktarlarla kripto para sektörüne girdiği ortaya çıktı.

Revolut sadece Nisan ayında değil aynı zamanda Mayıs ayında da önemli bir hacim ve kullanıcı artışı yaşadı. Revolut’un 4 Mayıs tarihine kadar yaşadığı bireysel yatırımcı artışının %38 olduğu açıklandı. Nisan ayı başından Mayıs ayı başına kadar olan bu verilerle beraber bireysel yatırımcıların Mart ayından bu yana %100’e yakın artış yaşadığı söylenebilir.

Revolut uygulamasında XRP yatırımcılarının yarattığı kripto para işlem hacminin, ETH hacmini geçmesi ise ilginç bir detay olarak gözüküyor.

Aslında Koronavirüs krizi sadece Revolut’un değil aynı zamanda Bitcoin ATM‘lerinin de yararına etkiler göstermişti. ATM’lerin sayısı bu süreçte rekor artış elde etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.