X


Bir Kripto Para Şirketi Daha Sert Cezaya Çarptırıldı!

Kripto para yatırım uygulaması Abra, SEC'ten kaçamadı.
22:51
13 Temmuz 2020

ABD’nin finansal regülatörü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) daha önce de birçok kripto para firmasına ve projesine yüklü cezalar vermiş ve bunlara yönelik kapatma kararları almıştı. SEC’in geçtiğimiz aylarda ünlü mesajlaşma uygulaması Telegram’a ve bunun kripto para projesi Gram’a açtığı savaştan sonra şimdi benzer bir hareketi Abra’ya yaptığı ortaya çıktı.

SEC’ten Abra’ya Yüklü Ceza

Filipinler merkezli PluTus Tech firmasına ve kripto para odaklı yatırım uygulaması Abra’ya 150.000 dolar ceza kesen SEC, iki şirketin müşterilere menkul kıymet tabanlı swap ürünü sunduğunu vurguladı.

Abra veya PluTus Tech firması yetkilileri konu hakkında herhangi bir açıklama yapmasa da cezayı kabullenmiş olmaları suçu da işlemiş olabileceklerine işaret ediyor. Abra bu cezayı hem SEC’e hem de ABD’nin bir diğer finansal regülatörü CFTC’ye karşı ödemek zorunda kaldı. SEC konu hakkında yaptığı açıklamada Abra’nın yatırımcılara bu ürünü sunmaya yetkisi olmadığını ifade etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hem Abra’nın hem de PluTus Tech firmasının federal menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği ifade ediliyor. 2019 yılının Mayıs ayında ABD içerisindeki yatırımcılara hizmet vermesi yasaklanan Abra’nın böylesine bir ceza ile kurtulması ise uzmanlara göre oldukça ucuz atlatılan bir olay oldu.

Abra daha önce 60 kripto para birimini daha platformuna eklemiş ve kripto para sektöründeki tanınırlığını ciddi anlamda arttırmayı başarmıştı. Bu ceza ise Abra’nın kripto para sektöründeki şöhretine leke düşürebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar