X

Bir Dev Şirket Daha Bitcoin’i Ödeme Yöntemleri Arasına Dahil Etti

AXA, İsviçre'de lider kripto para birimi Bitcoin'i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk şirket oldu.
17:56
15 Nisan 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz gün 64.863 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para piyasasının son dönemdeki gelişmelerle birlikte benimsenme oranları bir hayli arttı. Bununla birlikte en son gelişme, merkez ofisi Paris’te bulunan dev şirket AXA’dan geldi. Yetkililerin son açıklamasına göre AXA Sigorta’nın İsviçre şubesi, fatura ödemelerinde Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıkladı.

AXA, İsviçre’de Bir İlke İmza Atıyor

AXA, İsviçre’de lider kripto para birimi Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk şirket oldu. Bu önemli adım, kripto para piyasasının benimsenmesi adına atılmış stratejik bir hamle olarak değerlendirildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Şirket, 2019 tarihli araştırmasında katılımcılar arasından her üç kişiden birinin kripto para birimleri ile ilgilendiğini tespit etti. Bunun yanı sıra 2020 yılında patlak veren Covid-19 salgını ile birlikte kripto para birimlerine ilginin arttığı kayıtlara alındı. Bu analizler, şirketin Bitcoin’i kabul etmesini sağlayan birincil etkendi.

AXA İsviçre Açık İnovasyon Kurulu Başkanı Claudia Bienentreu, şirketin yeni hizmetini şu sözlerle duyurdu: “Bu adımla birlikte AXA Sigorta, müşterilerine yeni bir alternatif ödeme yöntemi sunuyor. Yeni teknolojiler daha önce görmediğimiz kadar büyük roller üstlenecek.”

AXA, Henüz Yalnızca Bitcoin’i Kabul Edeceğini Açıkladı

AXA, henüz Bitcoin dışında herhangi bir kripto para birimini desteklemiyor. Yetkililer bunu değerlendirmeden önce Bitcoin’in nasıl bir etki yaratacağını ölçmek istiyor. AXA ödeme yöntemlerine Bitcoin’i dahil eden son büyük şirket olarak kayıtlara geçti. Ek olarak, bireysel ve kurumsal yatırımların artmasıyla birlikte Bitcoin son 4 aylık zaman diliminde %106’nın üzerinde değer kazandı. Son olarak AXA, fon yönetimi ve diğer finansal servisler için de hizmet veriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar