X

Binance’in Gerçekleştirdiği Büyük Ripple (XRP) İşlemleri Ne Anlama Geliyor?

Son 24 saatte Binance 84,4 milyon XRP’lik işlem gerçekleştirdi.
19:48
24 Ekim 2020

XRPL Monitor’ün ortaya çıkardığı bilgilere göre, son 24 saat içinde Binance kripto para borsasından devasa miktarda XRP transferi gerçekleştirildi. Elde edilen bilgilerde 84,4 milyon XRP’lik işlem gerçekleştiği ve bunun yaklaşık olarak 21.421.875 dolar değerinde olduğu ifade ediliyor.

Binance XRP İşlemleri

Ortaya çıkan bilgilere göre Binance arka arkaya üç büyük Ripple (XRP) transferi gerçekleştirdi: 15,4 milyon XRP, 6 milyon XRP ve 30 milyon XRP. Yapılan açıklamalarda borsanın, 15,4 milyon XRP’yi kurumsal gözetim platformu BitGo’ya aktardığı ve kalan parayı dahili dijital cüzdanları arasında taşıdığı belirtiliyor. Bunlara ek olarak ByBit borsası da  Binance’e 33 milyon XRP gönderimi yaptı.

Öte yandan kripto para ekosistemine aşna olanların bildiği gibi XRP, 11.500.462.708 dolarlık piyasa değeri ile dördüncü en büyük kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin’in yakın zamanda sergilediği iyi performansının ardından 12.000 doların üzerinde seyretmesi ile XRP de diğer altcoin’ler gibi yükselişe geçti. Ancak henüz neredeyse hiçbir altcoin’de BTC’deki gibi bir artış performansı görülmedi.

XRP Likidite Endeksleri

Liquidity Index Bot hesabının Twitter’da paylaştığı verilere göre, XRP likidite endeksleri düşük seviyelerde kalıyor ve mevcut tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşamıyor. Bot, XRP likiditesini Bitso, Bitstamp, Coins.ph ve BTC Markets olmak üzere dört ODL platformunda ölçüyor.

Ripple‘ın kripto paranın likiditesini yüksek tutmak ve ODL‘nin daha da genişlemesi için düzenli olarak XRP‘yi çeşitli borsalara aktarmasına rağmen bu ölçümler Mart ayındaki Kara Perşembe’den bu yana neredeyse hiç yüksek rakamları göremedi.

Bunlara ek olarak Bitso, kısa süre önce işlemlerinin yüzde 10’unun Ripple‘ın ODL havale çözümü kullanılarak gerçekleştirildiğini doğruladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar