reklamı kapat

Binance’in DeFi Endeksi Dibi Gördü: DeFi Furyası Bitti Mi?

DeFi çılgınlığı azalarak bitme seviyesine mi geldi?
20:11
5 Ekim 2020

Binance kripto para borsasında da listelenen önde gelen DeFi projelerinin değeri özellikle geçtiğimiz ay inanılmaz bir değişim ve düşüş yaşadı. Binance kripto para borsası tarafından Ağustos ayının sonlarında piyasaya sürülen DeFi Kompozit Endeksi, piyasaya sürülmesinden bu yana %50 ve üzerinde düşüş yaşadı.

Binance Endeksi Yüzde 50 Değer Kaybetti

Binance tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu endeks direkt olarak COMP, YFI, BAND ve diğer popüler DeFi token’larından oluşmakta. Endeksin birim fiyatı 1.189 dolara kadar çıksa da bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 515 dolara gerilemesi aslında düşüşün %50’den de fazla olduğunu göstermekte.

Eylül ayının ortalarında başlayan DeFi sektöründeki genel düşüş aslında kripto para yatırımcılarına ciddi zarar ettirmekte. Değeri DeFi furyasının rekor kırdığı anlarda 44.000 dolara kadar çıkan YFI bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %12’lik yükselişe rağmen sadece 19.500 dolar olarak gözüküyor.

Bu da genel olarak DeFi sektörüne yönelik ilginin tam anlamıyla ölmeye başladığını göstermekte. Özellikle son aylarda birçok yeni DeFi projesinin yatırımcılara zarardan başka bir şey getirmemesi ve devamlı olarak dolandırıcılık odaklı projelerin piyasaya sürülmesi, bu etkiye neden olmuş olabilir.

Analistler YFI fiyatının 10.000 dolara, buradan da 6.000 dolara kadar düşebileceğini vurgulamakta. Bu düşüşün gerçekleşmesi ise tam anlamıyla DeFi sektörünün ölümü anlamına gelebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.