X

Binance’den Yeni Rekor Geldi: Bu Rekor Ethereum’u Geride Bıraktı!

Elde edilen son verilere göre Binance’de önemli bir kilometre taşı geride kaldı.
14:09
29 Temmuz 2021

İşlem hacmine göre piyasadaki en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance gerek düzenleyicilerin tepkileri ile gerekse de önemli adımların atılması ile son zamanlarda gündemden düşmüyor. Bu sefer de Binance Smart Chain’de (BSC) kırılan bir rekor oldukça önemli bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

BSC’de Yeni Rekor

Binance’in Nisan 2019 yılında piyasaya sürdüğü Binance Smart Chain, Binance Chain (BC) ile paralel çalışan bir blockchain olarak nitelendirilebilir. Bu noktada BSC’de hızlı ve merkeziyetsiz alım ve satım işlemlerinin gerçekleştiği ifade edilebilir.

Elde edilen son bilgilere göre 28 Temmuz’da Binance Smart Chain’deki bir günlük işlem sayısı 12.924.072 işlemle yeni bir rekor kırdı. Yapılan açıklamalara bu rekorun kırılmasını, piyasadaki son toparlanma ve meta-verse oyunlarının ortaya çıkışı sağlamış olabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak Wu Blockchain’in açıklamalarına göre, aynı gün Ethereum zincirinde 1.300.283 işlem, HECO‘da 866.365 işlem ve Polygon’da 5.903.411 işlem gerçekleşti. Haber ile ilgili yapılan yorumlarda ise bu rakamın çok yüksek olduğu ve tüm borsaların BSC kullanması durumunda Ethereum’un BSC ile rekabet edemeyeceği iddia edildi.

Binance Gündemden Düşmüyor

Binance ile ilgili düzenleyici adımlar atan ülkeler günden güne artarken, borsa da düzenleyici kurumların istediği standartlara ulaşmak için her geçen gün çabalıyor. Örneğin; bu noktada Binance geçtiğimiz gülerde kaldıraç oranlarını yeni kullanıcılar için yüzde 20’ye kadar düşürdü ve kararın adım adım mevcut kullanıcılara uygulanacağını da dile getirmişti.

Buna ek olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı bir açıklamada, Binance’in bir teknoloji start-up’ı olmanın ötesine geçerek bir finansal hizmetler şirketine dönüşmesini amaçladıklarını dile getirmişti. Bu süreçte ise CZ, Binance’e yeni bir ismin CEO’luk yapmasının ihtimaller dahilinde olduğunu belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar