X


Binance Yeni Bir Altcoin Listeliyor! Fiyat Uçuşa Geçti

Popüler kripto para borsası Binance yeni bir altcoin listeliyor. Fiyat fırladı.
09:55
21 Ocak 2022
Binance Yeni Bir Altcoin Listeliyor! Fiyat Uçuşa Geçti
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance bugün yeni bir duyuru yaptı. Binance’in duyurusuna göre borsa gün içerisinde yeni bir altcoin listeleyecek. İşte Binance listelemesinin detayları…

Binance Bu Altcoin’i Listeliyor

Piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, geçtiğimiz dakikalarda yeni bir duyuru yayınladı. Binance’in resmi web sitesinde yayınlanan duyuruya göre popüler kripto para borsası gün içerisinde yeni bir altcoin listeleyecek.

Binance bugün yaptığı duyuruyla birlikte API3’ü platformunda listeleyeceğini bildirdi. Duyuruya göre API3 (API3) bugün saat 13.30’da Binance borsasında listelenecek.

Binance’in yaptığı duyurunun tamamı şu şekilde;

“Binance, API3’ü (API3) listeleyecek ve API3/BTC, API3/BUSD ve API3/USDT ticaret çiftleri için 2022-01-21 10:30 (UTC)’de alım satımı açacaktır. Kullanıcılar artık ticarete hazırlık olarak API3’ü yatırmaya başlayabilir.

API3 için para çekme işlemleri 2022-01-22 10:30’da (UTC) açılacaktır.

Not: Para çekme açık süresi, kullanıcıların referansı için tahmini bir süredir. Kullanıcılar para çekme sayfasında gerçek durumu görebilir.”

Fiyat Fırladı

Binance‘in listeleme duyuruları altcoin‘lerin fiyatlarında genel olarak bir artışı tetikliyor. Öyle ki bu kez de aynı duyum gerçekleşti ve API3’ün fiyatı hızla artışa geçti.

API3, Binance’in duyurusundan hemen önce 4.19 dolar seviyesinde işlem görürken duyurunun ardından hızlı bir artış başlattı ve 5 dolar’a kadar ulaştı.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla API3, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %12’ye varan bir artış yaşadı ve şu anda 4.83 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

API3 (API3) Nedir?

Aralık 2020’de piyasaya sürülen API3, blok zinciri tabanlı merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) uygulama programlama arayüzleri (API’ler) aracılığıyla blok zinciri harici, gerçek dünya verilerine ve hizmetlerine erişmesini sağlayan bir platformdur. API’ler, yazılım ve uygulama geliştirmede oldukça yerleşik bir standardı temsil eder. API3, API bağlantısı tarafından sağlanan kolaylık ve standardizasyon ile dünyanın verilerinin blok zinciri uygulamalarına beslenmesi için bir yol sağlar.

Geliştiriciler, programlar veya uygulamalar oluştururken, tekerleği yeniden icat etmek ve her şeyi sıfırdan kodlamak zorunda kalmadan belirli veri kümelerini veya hizmetleri yeni bir projeye taşımak için genellikle mevcut API’lere güvenirler. Örneğin, telefonunuzdaki bir hava durumu uygulaması, bir API aracılığıyla gerçek zamanlı hava koşulları hakkında en son verileri toplayabilir. API’ler, her gün kullandığımız birçok modern uygulama ve yazılımın yapı taşlarıdır.

API3’ün çözmeye çalıştığı bir sorun, çoğu API’nin merkezi uygulamalar, veriler ve finansal hizmetlerden oluşan eski ekosistem için oluşturulmuş olması ve blok zinciri ve dApp’ler dünyasıyla doğal olarak uyumlu olmamasıdır. API3’ün misyonu, mevcut API’leri Web 3.0’ın ademi merkeziyetçilik standartlarıyla uyumlu hale getirmek ve bunu API sağlayıcılarına veya dApp geliştiricilerine aşırı yük bindirmeden yapmaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar