Binance CZ Açıkladı! Dünyanın En Büyük Hedge Fonunun Baş Yatırımcısı!

CZ gerçekten bunu başarabilir mi? Dünyanın en büyüğü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Meğer CZ onunla görüşmüş.
18:45
3 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Dünyanın en hacim bakımından en büyük kripto para borsasının CEO’su CZ önemli bir açıklamada bulundu. Bridgewater Associates dünyanın en büyük hedge fonu ve onun yöneticisi Ray Dalio bugünlerde fazlasıyla gündemde. Dalio kripto paralarla alakalı bazı şeyler söyledi ve CZ onu övdü. Peki ünlü milyarderi kripto paralara çekebilecek mi?

Ray Dalio Kripto Paralar

Raymond Thomas Dalio, dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates‘i 1975 yılında kurdu ve 1985 yılına geldiğimizde bu fon en büyük olmuştu. Bu fon bugün 140 milyar doların üzerinde varlık yönetiyor ve hükümetler, merkez bankaları dahil en büyüklere hizmet veriyor. Dünya genelinde 1500’ün üzerinde çalışanları var. Bu yüzden Ray Dalio’nun ağzından kripto paralarla ilgili çıkacak kelimeler son derece önemli. Peki 2 Şubat tarihinde Dalio ne söylemişti?

Bitcoin‘in hiçbir şeyle ilişkisi yok. Orantısız ilgi gören küçük bir şey. Çok fazla para basıyoruz ve evet bunu sadece ABD yapmıyor. Bu bir sorun ancak Bitcoin bunun çözümü değil. Bitcoin 12 yılda bir şeyler başardı ancak bu etkili bir para birimi olmayacak, varlık korumak için verimli bir araç değil”.

Dalio enflasyona dayalı tahvillerin elimizdeki en iyi koruma araçlarından biri olduğunu söylüyor. Bunun kripto versiyonu başarılabilirse işe yarayabilir diyerek sözlerini tamamlıyor.

Binance CZ Açıklaması

Ray Dalio geleneksel finans dünyasında son derece saygı duyulan bir isim Binance CEO’su da aynı şekilde Dalio ismine hayran. Birkaç dakika önce Dalio’nun CNBC’ye verdiği röportajı alıntıladı ve onunla alakalı birçoğumuzun bilmediği bazı detayları paylaştı. CZ aslında ona kripto paralarla alakalı bazı şeyleri anlatma fırsatı bulmuş. Ancak henüz ikna edememiş.

“Geçtiğimiz yıl Ray Dalio ile birkaç kez tanışma şerefine nail oldum. Onunla tanışmadan önce tüm kitaplarını okudum. Hatta kendi ilkelerimi yazmaya bile çalıştım. Ancak ilkeleri çıkarmak ve onları yazmak çok zordu. Birinci sayfada takılıp kaldım. Ray ile tanıştıktan sonra. Bana birkaç ipucu verdi. Aldığınız kararları ve bunları neden aldığınızı yazın. Böylece birkaç ay sonra ilkeler blogumu yayınladım. Ray’i kriptoya sokmayı başardım mı? Henüz başaramadım. Ondan bir şeyler öğrenmekle meşgulüm ve öğrenecek çok şey var. Ray son derece mütevazı bir adam. Paradan herkesten daha iyi anlıyor. Yine de sık sık alçakgönüllülükle kripto hakkında yeterince şey anlamadığını söylüyor. Kendisi Bitcoin konusunda şüpheci çünkü hareketlerinin hiçbir şeyle ilgisi yok ve iyi bir enflasyon koruması olmadığı gösterildi. Enflasyondan korunan bir stablecoin’in gidilecek yol olabileceğine inanıyor.”

Belki de gelecekte CZ, Dalio’nun kripto paralarla tanışmasını sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar