X

Binance, Coinbase ve Kraken’e Ripple (XRP) Yağıyor! Bu XRP İçin Neye İşaret Ediyor?

Borsalara gönderilen XRP miktarı artıyor!
18:45
29 Aralık 2020

Son günlerde XRP’ye yönelik delist kararları hiç hız kesmeden devam ediyor ve kimse bunların tam olarak nerede biteceğini kestiremiyor. Ripple şirketine ABD’nin finansal düzenleyicisi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava açıldı. Açılan davada Ripple’ın federal menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği vurgulanırken, yatırımcıların XRP almasının aslında lisanssız menkul kıymet satışı olduğu belirtildi.

XRP İşlemleri Askıya Alındı

Bunun devamında ise birçok kripto para borsası ile platformu XRP işlemlerini bir bir askıya almaya başladı. Avrupa’nın en büyüklerinden olan Bitstamp’ın verdiği haberden sonra 28 Aralık gecesi Coinbase de XRP işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Coinbase haberinden sonra XRP fiyatının 0,18 dolara kadar gerilemesi, yatırımcıların paniğini arttırdı.

Bu esnada XRP ağında oldukça hareketli dakikalar yaşandığı ortaya çıktı. Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre Coinbase kripto para borsası ve buna ait cüzdanlar arasında 60 milyon XRP’lik bir transfer oldu. Bitstamp kripto para borsası da emanet hizmeti sağlayıcısı BitGo’ya 22 milyon XRP transfer etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Borsalara XRP Yağıyor

Son olarak bu yazının kaleme alındığı. tarihten 1 saat önce ise 65 milyon XRP’nin bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e aktarıldığı görüldü. Coinbase’e gönderilen 65 milyon XRP’nin öncesinde ise 25 milyon XRP yani yaklaşık 5 milyon dolar Binance kripto para borsasına gönderildi.

Bütün bu yüklü XRP transferleri ve bunların borsalara yönelik yapılması, üzücü bir duruma işaret ediyor. Borsalara gönderilen kripto paraların çoğunlukla bunların satışı için aktarıldığı bilinmekte ve işlemler tam olarak askıya alınmadan yatırımcıların yüklü XRP satışları yapmaları olası.

Binance ve Kraken’e Yüklü XRP Gönderildi

XRP yatırımcılarının henüz delist açıklaması yapmayan Binance, OKEx ve Huobi gibi önde gelen borsalarla satış yapması ise hacmi arttırıp, fiyatı aşağıya çekiyor. XRP balinalarının Spark airdrop programı öncesi hareketliliğinin bir benzerinin şimdi görülmesi yatırımcılara umut verse de bunun satış odaklı bir hareketlilik olduğu söylenebilir. Binance’e devamlı milyonlarca XRP gönderilmesi ise bunun sinyallerinden birisi.

XRP fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,19 dolardan işlem görüyor ve kritik destek noktasının üzerinde kalmak için tam anlamıyla çabalıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar