Binance Coin (BNB), Shiba Inu (SHIB) ve Uniswap (UNI) İçin Son Durum

SHIB, BNB ve UNI yorumları.
11:21
15 Haziran 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektörü mayıs ayında çok sert bir düşüş yaşadı ve birçok kripto para birimi %50 ve üzerinde değer kaybetti. Son günlerin en popüler kripto para birimlerinden Binance Coin (BNB), Shiba Inu (SHIB) ve Uniswap (UNI) de bu düşüşe dahil oldu ve üçlünün toparlanması hala sürüyor.

Binance Coin İçin NFT Platformu Bekleniyor

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi Binance Coin, 670 dolarlık zirve noktasından başladığı düşüşünde 200 dolar bandına bile çekildi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 374 dolar seviyesinden işlem gören BNB, son 7 günde %5 yükseldi.

BNB için kritik noktanın 50 EMA’ya denk gelen 400 dolar olduğu söylenebilir. Bunun devamında ise yeniden 450 dolar direnci test edilecektir. BNB fiyatının özellikle Binance borsasının yaz döneminde devreye sokacağı NFT platformu ile olumlu bir hareketlilik yaşaması beklenebilir. NFT platformunda bütün işlemler BNB ile yapılacak ve bu durum fiyatın yükselmesini sağlayabilir.

SHIB, %80 Değer Kaybetti

Dogecoin’in kopyası olarak bilinen ve Binance kripto para borsasının listelemesi ile yükselişe geçen Shiba Inu ise şu sıralar oldukça zor günler yaşıyor. Toplam 3,5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Shiba Inu hala Algorand gibi kripto paraların önünde yer alıyor olsa da kısa sürede %81 değer kaybetti.

Bitcoin’in 20.000 dolardan 3.000 dolara düştüğü dönemdekinden bile çok daha sert düşen SHIB, 0,00000707 dolardan işlem görmekte. SHIB için kritik desteğin 0.00000650 dolar olduğu biliniyor ve bunun altında bir kapanış yeniden fiyatın çift haneli seviyelere çekilmesine neden olabilir.

UNI, Hareketsizliğini Koruyor

Uniswap ise DeFi sektöründeki hareketsizlilik nedeniyle yerinde sayıyor. Kripto para piyasasında yaşanan düşüş DeFi yatırımcılarını da vurdu ve sektör bir hayli sessiz. UNI, Uniswap v3’e geçilmesine rağmen tam olarak istenen yükselişi sergileyemedi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 24 dolardan işlem gören UNI için kritik direnç 28 dolarda yer alıyor.

UNI toplam piyasa değeri ile en büyük 10. kripto para birimi konumunda ancak son 24 saat içerisinde sadece %5’lik yükseliş elde ederek aslında diğer kripto paraların performansının biraz gerisinde kaldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar