X


Binance CEO’sundan Yeni Açıklama: Düşüş Esnasında Satış Yaptı mı?

CZ, hiçbir kripto para satışı yapmadığını belirtti.
21:03
23 Mayıs 2021

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su CZ, kendisine yönelik eleştirilere tek bir tweet ile yanıt verdi.

BNB Fiyatı Dibi Gördü

Binance CEO’su, kripto para piyasasındaki ünlü düşüş başlamadan önce, Binance Coin (BNB) fiyatı 668 dolar seviyesine kadar çıktığında oldukça iddialı bir açıklama yapmıştı. CZ, fiyat 668 dolara kadar çıktığında bile kendi hesabından yaptığı açıklamada “fiyat hala dipte” ifadesini kullandı.

Changpeng Zhao, fiyatın hala dipte olduğunu belirttikten sonra bunun yatırım tavsiyesi olmadığını belirtse de ifadenin açıklığı birçok yatırımcının kararını etkilemiş olabilir. CZ, yaşanan düşüşle beraber 231 dolara kadar gerileyen BNB fiyatı sonrasında ise eleştirilerin odağında kaldı. Bazı kullanıcılar tarafından tepe noktada BNB satmakla itham edilen CZ, bu iddialara ise sert yanıt verdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

CZ, BNB Sattığı İddialarını Yanıtladı

Sorumluluk reddi yayımlayan CZ, son birkaç gün ve ayda tek bir kripto para satışı bile yapmadığını belirtti. Gelecekte de satış yapma planı olmadığını belirten CZ, kripto para “satmadığını” vurguladı. Bunun yerine bir şeyler almak için kripto paraları kullandığını belirten CZ, itibari paraya sahip olmadığını da ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar