Reklam

Binance CEO’sundan Dikkat Çeken DeFi Yorumu!

Dünya devi Binance borsasının CEO'su Changpeng Zhao'un bir youtube kanalına verdiği bir röportajda dikkat çeken DeFi yorumu! İşte detaylar!
00:55
3 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao, merkeziyetsiz finansın (DeFi) ve merkeziyetsiz borsa platformlarının (DEX) uzun vadede merkezi olan muadillerini geride bırakacağını ileri sürdü.

DeFi Başarısı

Bankless adlı YouTube kanalına verdiği yeni bir röportajda Binance CEO’su Changpeng Zhao, 10 yıl içerisinde merkeziyetsiz blok zinciri projelerinin, merkezi finansman (CeFi) ve merkezi borsaları (CEX) uzun vadede geri planda bırakacağını belirtti. Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bence beş veya 10 yıl içinde merkeziyetsiz borsalar, merkezi borsalardan çok daha ileri gidecek. Tahminlerime göre maksimum 10 yıl içinde DeFi ve DEX’ler, CeFi’den çok daha iyi konumda olacak.”

Öte yandan Binance CEO’su merkeziyetsiz protokollerin uzun vadede merkezi protokolleri geride bırakacağına inanmasına rağmen, birçok insanın hala hesaplarına erişmek için geleneksel yöntemleri tercih edeceğine düşünüyor. Bu sebepten ötürü merkezi ve merkeziyetsiz protokollerin bir arada çalışma olasılığının da yüksek olabileceğini öne sürdü. Binance CEO’su Changpeng Zhao bu konu hakkında şunları söyledi:

“Merkezi borsaların sıfıra gitmesinin uzun zaman alacağını düşünüyorum. Ancak DeFi’nin merkezi borsalardan daha büyük olması beş veya on yıl gibi bir süre alacak. Bununla birlikte uzun bir süre merkezi borsalar ve merkeziyetsiz borsalar bir arada devam edecek.”

“Daha Kullanışlı”

Gün geçtikçe artan teknoloji sayesinde ilerleyen dönemlerde merkeziyetsiz platformların değerinin bilineceğini vurgulayan Binance CEO’su Changpeng Zhao röportajında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Hız kesmeden büyüyen teknolojinin, merkeziyetsiz şeylerin çok daha kullanışlı olacağı bir noktaya geleceğini düşünüyorum. Merkeziyetsiz platformların kullanımı çok daha kolay, çünkü birçok gereksiz protokolü yapmak zorunda değilsiniz. Tüm bu gereksiz işlemler oldukça can sıkıcı. Ayrıca cüzdanınız üzerinde kendi kontrolünüz olabilir.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar