X


Binance CEO’su Blockchain’in Geleceğini Yorumladı!

Binance CEO'su Changpeng Zhao Blockchain'in önemine değindi.
20:00
11 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Geçtiğimiz birkaç hafta dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance için oldukça dolu geçti. Platforma yeni özellikler eklemenin yanı sıra farklı ülkelere açılma planları da yapan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı en son röportajında bütün bunları yorumladı ve daha sonra blockchain teknolojisine de değindi.

Hindistan tabanlı kripto para borsası WazirX’i satın alarak ciddi bir adım atan Binance, Avustralya’ya da açılma planı olduğunu duyurmuştu. Türkiye’ye de kısa süre içerisinde Türk Lirası listeleyerek önemli bir yaklaşımda bulunan CZ, kripto para birimlerini bütün dünyaya yayma misyonuna sahip olduğunu vurguladı.

”Türkiye oldukça aktif bir piyasa bulunan bölgelerden birisi. ABD kesinlikle büyük bir piyasa ancak başlangıçta burayı hedeflemedik. Bundan iki sene sonra ise kullanıcılardan çok fazla talep aldık ve ABD içerisinde borsa kurmaya karar verdik.”

Binance’in ABD içerisindeki iştiraki Binance US yakın zamanda 18 kripto para birimini listelemeyi düşündüğünü açıklamıştı.

Blockchain Devasa Bir Sektör Olacak

Mevcut piyasa şartlarında kripto paraların yanı sıra Blockchain’in de büyük bir öneme ulaştığını açıklayan Changpeng Zhao, bunda 5, 10 veya 50 yıl sonra Blockchain’in inanılmaz boyutlara ulaşacağını ifade etti. Uzun vadede piyasanın gidişatından endişeli değil tam tersi umutlu olduğunu kaydeden ünlü kurucu, bu sebeple endüstri içerisinde bunca şeyi inşa etmeye uğraştığını da itiraf etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar