X


Binance Bu Kripto Para İşlem Çiftlerini Platformdan Kaldırıyor!

Binance, yedi kripto para işlem çiftini kaldırıyor.
17:11
9 Kasım 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, bugün yayınladığı bir açıklama ile yedi kripto para işlem çiftini platformundan kaldıracağını belirtti. Binance tarafından yayınlanan açıklamada AION/BUSD, DCR/BUSD, EVX/ETH, HC/USDT, ONE/USDC, PAXG/BUSD, ve VTHO/BUSD işlem çiftlerinin 10 Kasım 2020 tarihinden itibaren platformdan tamamen kaldırılacağı vurgulanıyor.

Binance 7 Kripto Para Paritesini Delist Etti

İşlem çiftlerinin kaldırılması, ilgili kripto paralara zarar verse de bu tamamen platformdan kaldırılma anlamına gelmiyor. Örnek olarak PAXG veya DCR gibi kripto paraların şu an kaldırılan BUSD işlem çifti dışında birden fazla işlem çifti bulunuyor. Peki Binance bunu tam olarak neden yapıyor ve bu ne anlama geliyor? Binance’in ilgili işlem çiftlerini kaldırması düşük ticari hacimden kaynaklanmakta.

Binance announces delisting of CLOAK, MOD, SALT, SUB and WINGS

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ara ara “temizlik” yapan Binance kripto para borsası, düşük hacme sahip olan veya diğer işlem çiftleri nedeniyle ezilen pariteleri kaldırmakta. Asıl Binance borsasının bir kripto para birimini tamamen platformundan kaldırması bunu çok sert etkileyebilir. BUSD gibi bir işlem çiftinin platformdan kaldırılıyor olması ise yedi kripto para biriminin fiyatında böylesine büyük veya tahmin edildiği gibi önemli bir etki yaratmayacaktır.

Delist edilen kripto parların ise an itibariyle hafif bir düşüş yaşadığı görülüyor. Ancak bu düşüş Binance’in yaptığı duyuru ile değil, direkt olarak lider kripto para birimi Bitcoin’in yaşadığı düşüş ile ilgili gibi gözükmekte. Bitcoin ilk başta gelen sürpriz Koronavirüs aşı haberi ile yükselişe geçse de devamında sert bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve %3 değer kazanıp %3 değer kaybetti.

Bu fiyat düşüşü tahmin edileceği gibi altcoinleri çok daha sert etkiledi ve Ethereum da dahil neredeyse bütün altcoinler düşüşe geçti. Binance tarafından yapılan açıklamada yer verilen AION, DCR, EVX, HC, ONE, PAXG ve VTHO da bu sebeple düşüş yaşıyor.

En çok düşüş yaşayan PAXG’nin bu hareketinin arkasındaki sebep ise aşı haberi sonrasında altın fiyatlarında düşüş görülmesi olarak biliniyor. Aşı, ONS altın fiyatını çok sert vurdu ve PAXG de altın fiyatına endeksli olduğu için bunun devamındaki düşüş dalgasını yaşamakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar