reklamı kapat

Binance, Bitcoin’in Sert Hareketine Dayanamadı!

Bitcoin'in sert hareketi Binance'e fazla geldi!
16:46
17 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin son 10 dakikalık süre zarfı içerisinde çok sert hareket etti ve bir anda 12.000 doları gördükten sonra sert bir kırmızı mum ile beraber 11.800 dolara kadar geriledi. Binance kripto para borsasının BTC/USD işlem çiftine bakıldığında, yaşanan bu sert hareket net bir şekilde görülebiliyor.

Tabii ki hem bir anda gelen yeşil mumların, hem de bunun devamında görülen sert kırmızı mumun Bitcoin balinalarının marifeti olduğu görülüyor. Bu gelişme sadece Binance kripto para borsasında bu kadar sert görüldü ve Binance bunun devamında birkaç dakika hizmet veremedi.

Binance Neden Çöktü?

Ünlü kripto para analisti Crypto Michael konu hakkında yayınladığı açıklamasında Binance Futures yani vadeli işlem platformunun çöktüğünü, ne mobil uygulamanın ne de internet sitesinin yanıt vermediğini ifade etti. Analist mobil uygulamaya girdiğinde hiçbir şeyin yüklenmediğini, spot borsaya yani Binance.com’a gittiğinde ise “500” hatası aldığını ifade etti.

Analistin yayınladığı görsele ve açıklamaya bakıldığında gerçekten de Binance‘in kısa bir süre hizmet veremediği görülüyor.

Bu durumun sebebi ise büyük ihtimalle Binance üzerinde yüklü işlem açan BTC balinaları gibi gözükmekte. Daha önceki tarihlerde Coinbase kripto para borsası da benzer olaylar yaşamış ve borsa defalarca çökmüştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.