Binance Avustralya CEO’sundan 2022 Yorumu: Piyasadaki Yüksek Volatilite Devam Edecek mi?

Binance Avustralya CEO'su, 2022 yılında kripto varlıklara olan ilginin artacağı ve piyasadaki yüksek volatilitenin devam edeceği yönündeki beklentisini dile getirdi.
12:52
25 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

21 Aralık’tan bu yana kaydettiği değer artışları ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazanan Bitcoin, haftalık zaman diliminde 45.000 dolar fiyat seviyelerinden 51.000 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. Lider kripto para birimindeki bu yükseliş ivmesi, altcoin’lere de olumlu anlamda etki etti. Bu bağlamda, piyasa değeri bakımından kripto varlık ekosisteminin ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum da kısa bir aranın ardından yeniden 4.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerine işlem görmeye başladı.

Travers: Yüksek Volatilite Devam Edecek

Binance Avustralya CEO’su Leigh Travers, Cuma günü Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajında, 2022’nin kripto para piyasası adına nasıl bir yıl olabileceği ile ilgili fikirlerini paylaştı. 2021’deki yüksek volatiliteli fiyat hareketlerine dikkat çeken Travers, bu yüksek volatilitenin kripto para piyasasının doğasında olduğunu ve ileriki yıllarda da devam edebileceğini ifade etti.

Leigh Travers, konuya ilişkin yorumunda şu ifadeleri kullandı:

“Daha düşük bir volatilite öngörmüyorum çünkü 2021’de kesinlikle yüksek bir volatilite vardı. Çok daha fazla ilgi, talep ve fiyatlarda yüksek oynaklık beklemeye devam edeceğim.”

Binance Avustralya CEO’su Leigh Travers, fiyatlardaki hızlı toparlanmanın da piyasanın olgunlaştığına bir işaret olduğunu ifade etti:

“Kripto, artık kesinlikle erken dönem benimseyenlerin alanı değil. Ana akım oluyor. Bu yıl kripto varlıklara gelen bir sermaye seli gördük.”

Yeni Bir Katılımcı Akını Olabilir mi?

Global ölçekteki benimsemede büyük bir artış olduğunu ifade eden Travers, kripto varlıkların 2022 yılında %5 ile %15 arasında bir büyüme kaydedebileceğini dile getirdi:

“Küresel olarak muhtemelen %5, hatta belki %10 veya %15’lik bir büyüme göreceğiz. Bu, piyasaya yeni bir katılımcı akını olacağı ve kripto varlıklardaki bu düşüşlerin satın alacağı anlamına geliyor.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar