Beşinci Dalga! Kripto Paraları Bunlar Bekliyor!

Kripto paralar hızlı bir yükseliş başlattı peki bundan sonraki süreçte beklenen hedefler neler?
15:16
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son birkaç gündür volatilitenin artacağına dair sinyallerin geldiğini birçok uzman dillendiriyordu ve öyle de oldu. Bitcoin fiyatı aniden 24.500 doların üzerine çıktı ve beklenen hareket geldi. Peki bundan sonra piyasaları neler bekliyor? Ocak başından bu yana korkmak için geç ancak sevinmek için erken bir dönemdedir diyordum halen durum bu şekilde. Peki ama neden?

Kripto Paralar Son Durum

ABD yargıcı Sam Bankman-Fried için tahvil garantörlerinin isimlerini açıkladı. Bunlar Stanford’da araştırmacı bilim adamı olan Andreas Paepcke ve Stanford Hukuk Fakültesi’nin eski dekanlarından Larry Kramer. Muhtemelen ailesinin yakın dostları oldukları için bu tarz bir fedakârlık yaptılar. Diğer tarafta SEC kripto paraların regüle edilmesi noktasında önemli bir adım atıyor. Kripto saklama hizmeti veren şirketlerin daha kurumsal yapılar olması için yasal düzenleme geliyor. Bu aynı zamanda kriptonun meşrulaştırılması anlamına geliyor.

Kripto piyasa değeri (TOTALCAP) 13 Şubat’ta 0,382 Fib geri çekilme destek seviyesinde sıçrama yaptı. Yukarı yönlü hareket iki gün sonra hızlandı ve TOTALCAP 16 Şubat’ta 1,08 trilyon dolara ulaştı. Ayrıca yükselmeye de devam ediyor. Bu durum BTC eğer güçlü kalırsa altcoinlerde ciddi kazanç fırsatları anlamına gelebilir.

Kripto Paralar Yorum

Kripto paraların kümülatif değer grafiği dikkat çekici. Kümülatif değer bu yukarı yönlü hareketin beşinci ve son dalgasında olabilir. Bu nedenle, fiyat bir sonraki direnç alanı olan 1,16 trilyon doları aşmak için çabalayacak. Eğer direnç alanı geçilemezse bu durum 944 milyar dolar ve 805 milyar dolar seviyesine kadar bir geri çekilmeyi de beraberinde getirebilir.

Bitcoin fiyatı 13 Şubat’tan bu yana hızla arttı. Şu anda yukarı yönlü bir hareketin beşinci ve son dalgasında. Hareketin zirvesi için ilk hedef 26.854 dolar. Bu, birinci ve üçüncü dalgaların 0,618 uzunluğu tarafından oluşturulmuştur. Daha sonra, bir sonraki olası hedef, birinci ve üçüncü dalgaların uzunluğuyla oluşturulan 30.210 dolar olacaktır. Dördüncü dalganın en düşük seviyesi olan 21.376 doların altına düşülmesi, düzeltmenin tamamlandığı anlamına gelecektir. Bu durumda fiyat 19.347 dolar seviyesine inebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar