reklamı kapat

Bazı Altcoin’ler Ölür, Bazıları Zombiye Dönüşür!

Altcoin piyasasında %95'in üzerinde değer kaybetmiş ve geliştiricileri tarafından terk edilmiş kripto paralar bulunuyor.
17:00
2 Ocak 2019

Büyük ayı yılı 2018 bütün kripto paraları etkiledi. Birçok kripto para en yüksek fiyatına göre %80’in üzerinde değer kaybetti. Bazı altcoin’ler değerinden fazla kaybederek geliştiricisiz kaldı.

Geçtiğimiz yıl ocak ayında kripto para analisti Nic Carter 15 altcoin’in öleceğine dair cesur tahminlerde bulunmuştu. Carter’ın tahminlerinden bazıları tuttu, kimi projeler %95’in üzerinde değer kaybetti bazıları terk edildi. Carter blog’unda paylaştığı incelemede ele aldığı 15 altcoin’in birkaç tanesinin çoktan ölmüş olduğunu belirtti. Bu durumu belirlerken değer kaybı, geliştiricilerin faaliyetleri ve topluluğun durumunu göz önünde bulundurdu. Ölü sayılan altcoin’ler Bitconnect, Bitcoin Gold ve Verge’dü çünkü geliştirmeleri durmuştu. Nano, Veritaseum ve Iconomi ise %90’ın üzerinde düşüş yaşarken kısmen geliştirmeleri durmuş durumdaydı.

Aktif olarak geliştirilen ancak değer olarak %95’in üzerinde kayıp yaşayan kripto paralar arasında IOTA, Dash, EOS, Nem, Augur ve Storj bulunuyor. Tabii bu kripto paraları ayakta tutan dış etkenler bulunuyor. Diğer yandan Carter iyi projelerin can çekişirken rastgele bir ICO’nun milyonlarca dolar toplayabilmesinin talihsizlik olduğunu ifade etti.

Ek olarak Carter pump & dump faaliyeti artan bir kripto paranın kaçınılmaz sona doğru gittiğini belirtti. Paragon’u örnek gösterdi ve dün Yobit’te gerçekleşen %6,532’lik artışa değindi. Deadcoins.com’a göre PRG’nin dolandırıcılık olduğu ortaya çıktı ve hastalıklı olarak etiketlendi. Yani kripto paralar tam olarak ölmese de zombi gibi bir anda hortlayabiliyor.

%51 saldırıları bir diğer lanetli durum. Verge ve Bitcoin Gold %51 saldırısı söz konusu olunca akla gelen ilk iki örnek oluyor. XVG en yüksek fiyatına göre %97 değer kaybederken BTG %96 düşüş yaşadı. 2019 yılında da birçok dijital varlığın yok olması bekleniyor.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER