X


10 Kripto Para Patent Başvurusu Açıklandı

07:30
22 Aralık 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

ABD Patent ve Marka Ofisi (USPTO), Bank of America’nın Haziran ayında kripto paralarla ilgili yaptığı 10 patent başvurusunun listesini yayınladı.

Listede “eş zamanlı dönüştürme sistemi”, “kripto para işlemleri için ödeme sistemi” ve “şüpheli kripto para kullanıcılarını uyarma sistemi” ismi verilen üç ana sistem bulunuyor. Ayrıca “Çevrimdışı depolama”, “risk tespiti” ve “işlem onayı” da listede yer alıyor.

Bank of America’nın şu ana kadar kripto paralarla ilgili 11 patent başvurusu yapması bankanın tam teşekküllü bir kripto para ağı kurmak ya da böyle bir ağı en azından kavramsallaştırmak istediği şeklinde yorumlanıyor. Zira banka bundan önce Ekim ayında “kripto para temelli havale sistemi” için patent başvurusu yapmıştı.

Bank of America’nın finansal teknolojinin gelişimini takip edip bu doğrultuda adımlar atması bankayı finansal-teknoloji alanında öncü bankalardan biri haline getirmiş durumda. Banka halihazırda R3CEV tarafından yürütülen R3 blockchain geliştirme projesine katılan şirketler arasında yer alıyor.

Tüm bunlara rağmen banka yürüttüğü politikalara dair bir yorumda bulunmaktan kaçınıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar