X

Bank of America’nın Son Anketi, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Lehine

Bank of America anketi, Bitcoin'e olan ilgiyi gözler önüne serdi.
20:20
15 Aralık 2020

Bank of America ve BofA Securities tarafından bu ay gerçekleştirilen anket, Bitcoin(BTC),Ethereum(ETH), Ripple (XRP) ve genel olarak bütün altcoin yatırımcıları için oldukça olumlu sonuçlar ortaya koydu. ABD’nin en önemli bankalarından birisi olan BoA’nın yaptığı ankette, insanların ABD doları için short pozisyon açıp, Bitcoin (BTC)  yatırımı yaptığı ortaya çıktı.

Bitcoin Üçüncü Sırada Yer Alıyor

Serbest yatırım fonlarının yöneticileri ile yapılan ankette, en çok rağbet gören yatırımın Aralık 2020 için teknoloji hisselerine yönelik long pozisyon açmak olduğu görülüyor. Long pozisyon açmak bir varlığın yükselişine yönelik adım atmak iken short pozisyon açmak ise bunun düşüşüne yönelik adım atmak olarak biliniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

 

Birinci sırada teknoloji şirketlerinin hisselerine yatırım yapmak yer alırken ikinci sırada ABD dolarını shortlamak bulunuyor. Aralık ayının en popüler ikinci yatırım hamlesinin ABD dolarının  aleyhine olması aslında şaşırtıcı bir durum değil. Trilyonlarca dolarlık teşvik paketi ödemeleri ve ABD’deki belirsizlik aslında bunun temelini oluşturuyor.

BTC’nin Diğerlerinden Farkı, Büyüme Oranı

Bitcoin için long pozisyon açmak ise üçüncü sırada yer alıyor. Ancak Bitcoin’in üçüncü sırada yer almasına rağmen Kasım 2020 tarihine kıyasla en hızlı ve fazla büyüme elde eden yatırım aracı olduğu görülmekte. Kasım 2020 tarihinde Bitcoin için long pozisyon açmak %5 seviyelerindeyken Aralık 2020 tarihinde bu oran %15’in üzerine çıktı ve yaklaşık 3 kat büyüdü.

Bitcoin yatırımının altında kurumsal tahvil için long pozisyon açmak yer alırken bunun altında altın yatırımı için benzer bir hamle yer alıyor. Ancak altın için long pozisyon açma oranının Kasım 2020 tarihine kıyasla gerilediği görülmekte.

XRP ve ETH Gibi Altcoinler Bundan Nasıl Etkilenir?

Peki bu durum sadece Bitcoin için mi olumlu? Aslında anket sonuçlarında bir aylık sürede böylesine hızlı bir şekilde olumlu tarafa geçen tek varlığın BTC olduğu görülüyor. Teknoloji hisselerine yatırım birinci sırada yer alsa da bunun bile Kasım 2020 tarihine kıyasla gerilediği görülmekte. Bitcoin’in böylesine popüler olması ise tahmin edilebileceği gibi Ethereum, XRP ve diğer altcoinler için yeni bir yükseliş anlamı taşıyor. Eğer Bitcoin bu büyümesini 2021 yılında da devam ettirebilirse sadece BTC değil aynı zamanda altcoinler de rekor üzerine rekor kırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar