Reklam

Aylardır Bitcoin Hedefleri Tutan Analist Bu Sefer Yanıldı! İşte Yeni Hedef ve Tarih!

Popüler analist bu sefer yanıldı ancak hedefinde ısrarcı görünüyor!
20:20
25 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarında çok fazla tahminde bulunabilirsiniz ancak sürekli olarak yanılırsanız bu hiç iyi olmaz. Elbette kimse boğazınızı sıkmaz ama popülerliğiniz azalır ve insanlar artık sizi daha az ciddiye alır. Birkaç aydır PlanB tarafından yapılan tahminler hayranlık uyandıracak şekilde nokta atışı yerine ulaşıyordu. Hatta yatırımcılar arasında 98.000 dolar hedefinin bu ay görüleceği, yaygın bir kanaat haline de gelmişti.

PlanB Bitcoin Hedefi

Anonim ve bir o kadar da popüler olan analistimiz bu sefer yanıldı. Elbette ilk mağlubiyeti değil ancak insanlar 3 aydır gösterdiği başarının bu ay da devam etmesini bekliyordu. En azından umuyordu. PlanB daha Haziran ayında yaptığı açıklamada, Bitcoin fiyatının Kasım ayında 98.000 dolar olacağını söylemişti. Ogünlerde insanlar bu hedefe gülüyor ve onun saçmaladığını düşünüyordu. Ancak Ağustos, Eylül ve Ekim tahminleri bir gerçekleştikçe iş ciddileşti ve Kasım hedefinin de gerçek olacağı kanaati yaygınlaştı.

Evet, bugün insanlar PlanB’ye ve onun Kasım hedefine gerçekten gülüyor. Anonim analistimiz elbette yanıldığını kabul ediyor. Ancak stoktan akışa modelinin hala sağlam olduğu konusunda ısrarlı yani gecikmeli de olsa Kasım ayı hedefi gerçekleşecek.

PlanB tarafından paylaşılan hedefin gerçekleşmesi için fiyatın %67 oranında artması gerekiyor.

Bitcoin İçin Aylık Kapanış Geliyor

Fiyat belki de 98.000 dolara en azından Kasım ayında ulaşamayacak. Ancak boğalar Kasım mumunu yeşil renkte kapatmak için nihayet çabalamaya başladı. Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin 59.000 dolar sınırında mücadele ediyor.

Öte yandan Şükran Günü için totemler yapılmaya başlandı. Geçtiğimiz yılın şükran gününde Bitcoin bir performans gösteremedi. Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert ise takipçilerine aile üyelerine kripto para hediye edin çağrısında bulundu. Geçen yıl şükran gününde %13 düşen Bitcoin fiyatı bu yıl tam tersini yapabilir ve aylık kapanış için vakit daralıyor. Eğer Bitcoin boğaları harekete geçecekse bunu birkaç içinde yapmak zorunda aksi taktirde 53.000 dolar desteği şimdiden fiyata kucak açmış bekliyor.

Bitcoin ETF onayıyla birlikte başta CZ olmak üzere çok sayıda tanınmış isim, artacak volatiliteye dikkat çekti. Bugünlerde yatırımlarınızı korumak için risk analizini iyi yapmanız gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar