X

Axie ve Ronin İçin Tehlike Çanları Çalıyor! Bu Değerlere Dikkat!

Axie Infinity ve Ronin için gelen açıklamaların hiç de iç açıcı olmadığı uzmanlarca belirtildi. Bu tokenler hakkında, uzmanlar açıklamalarda bulundu.
22:40
3 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Axie Infinity topluluğu içindeki oyuncular, önde gelen oyna-kazan oyun platformu en iyi şekilde çalışmak için mücadele ederken daha fazla hayal kırıklığı yaratan haber almaya devam ediyor.

Ronin köprüsünü yeniden açtıktan sadece birkaç gün sonra, oyun platformu 2 Temmuz’da bir tweette kullanıcılarına, Ethereum blok zincirinden para yatırma işlemlerini imkansız kılan köprüyle ilgili bir sorun tespit ettiğini bildirdi.

Bunun ne sıklıkta olacağını söylemenin imkansız olduğunu teyit ederken, köprüde bir güncelleme yapılması gerektiğini de kaydetti.

Yazı yazılırken, tokenler sırasıyla 13.76 dolar ve 0.3314 dolardan işlem görüyorlardı. peki bu güncelleme son 24 saat içinde AXS ve RON tokenlerini herhangi bir şekilde etkiledi mi?

Yatırımcılar Çaresiz

Axie Infinity topluluğu üyeleri, 2 Temmuz’un erken saatlerinde bu konuda bilgilendirildi. İlginç bir şekilde, CoinMarketcap’tan gelen veriler, güncellemenin AXS ve RON tokenlerinin fiyatlarını etkilemediğini ortaya koydu.

AXS tokeni, 2 Temmuz’daki işlem seansı sırasında 14 dolara kadar yükseldi. Ancak bunu, fiyatın yazı yazılırken 13.79 dolara kadar gerilemeye zorlayan bir ayı düzeltmesi izledi.

Son 24 saatte, token %0.21 kazanç kaydetti. Aşırı satım bölgesine ulaşan AXS tokeninin Göreceli Güç Endeksi (RSI), baskı sırasında 39’da sabitlendi.

Ayrıca, son 24 saat içerisinde %0.55 kazanç kaydeden RON’un fiyatı 0.3294 dolardan işlem görüyordu. İlginç bir şekilde, tweet atıldıktan saatler sonra token %3 arttı. Ancak boğalar fiyatı uzun süre yüksek tutamadı ve düşüş eğilimine yol açtı.

Bu Bir Sürpriz

Zincir içi analizler, her iki tokenin de son 24 saat içinde bazı cephelerde düştüğünü ortaya koydu. Örneğin, bu süre içinde AXS tokenlerini işleyen benzersiz adresler %225 düştü. Ayrıca, son 24 saat içinde AXS tokeninin işlem hacmi %75 düştü.

AXS tokeninin sosyal hakimiyeti son 24 saat içinde %32’lik bir artış görürken, sosyal hacim %63’lük bir düşüş kaydetti. RON tokeninin sosyal hakimiyeti ve sosyal hacmi son 24 saat içinde sırasıyla %36 ve %83 azaldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar