Reklam

Avustralya’dan Kripto Para Endüstrisine Katkı Sağlayacak Adım

Avustralya'dan kripto düzenlemelerini içeren önemli rapor.
14:50
20 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Avustralya’nın kripto varlıkları parlamento komitesi, ülkedeki kripto endüstrisine büyük bir ivme kazandırmak adına düzenleyici ve politika değişiklikleri getirmeyi amaçlıyor. Komite, Avustralya’nın küresel liderlerle rekabet etmesini sağlamak için güçlü bir politika ve düzenleyici değişiklikleri benimsenemek adına çalışmalarını sürdürüyor.

Avustralya’dan Önemli Adım

Avustralya’nın kripto düzenlemelerinden sorumlu parlamento komitesi, bugün itibarıyla yatırımcıları cesaretlendirme ve dolandırıcılığa karşı koruma sağlama ihtiyacını özetleyen bir rapor yayınladı. Muhafazakar Liberal Parti senatörü ve komite başkanı Andrew Bragg, rapordaki tavsiyelerinde Avustralya’nın son derece popüler kripto endüstrisi için yeni bir düzenleyici çerçeve oluşturmasına yardımcı olacağını belirtti:

Rapordaki tavsiyeler, Avustralya için İngiltere ve Singapur ile rekabet etmemizi sağlayacak bir kripto para düzenlemesi çerçevisini detaylandırmak adına itici bir güç olacak.

Avustralya, kripto para birimlerini reddetmek yerine eksileri ve artılarını tartarak bir düzenleme çerçevesi oluşturmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Kripto para piyasası, 2021 yılı ile tarihi bir dönem geçiriyor. Kripto endüstrisi, evrim geçirme aşamasındayken birçok kesimin dikkatini çekti.

Kripto Para Piyasası, Görmezden Gelinmeyecek Kadar Büyüdü

Kripto para endüstrisi, geçtiğimiz dönemlerde spekülatif bir ekosistem olarak görülüyordu. Ancak bu algı geçen yıl oldukça hızlı bir şekilde değişti. Hükümetler artık kripto pazarının görmezden gelinemeyecek kadar büyüdüğünü fark etti.

Bu konuda ilk adımı atan ülke El Salvador oldu. El Salvador, Bitcoin‘i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu. Bununla birlikte Paraguay, Bitcoin ve Ethereum’un finansal piyasada kullanımını yasallaştırmak adına bir yasa çıkardı.

ABD, kripto para piyasasını yıllarca reddetmesinin ardından SEC ilk Bitcoin ETF‘ini onayladı. Bunun yanı sıra lider Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi ile kripto para piyasası 2.5 trilyon dolarlık değere ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar