X


Avalanche Yorum ve Analizi: AVAX Yükselişi Durdu Mu?

AVAX, gün içerisinde %4'ün üzerinde düşüşle 70 doların altına geriledi.
20:24
25 Eylül 2021

Son 30 günde %60’ın üzerinde kazanç elde eden Avalanche (AVAX), altcoin piyasasındaki rakiplerinin çoğundan daha iyi performans gösterdi. 7 Eylül’den bu yana birçok altcoin, domine etkisiyle büyük geri çekilme yaşadı AVAX, düşüş trendini reddederek 79 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı.

AVAX Grafikleri Neye İşaret Ediyor?

AVAX, önümüzdeki seanslarda kısa vadeli yatırımcılara fırsat sunan bir düzeltme dalgasını takip edebilir. AVAX, gün içerisinde %4’ün üzerinde düşüşle 70 doların altına geriledi. AVAX, %61.8 fibo seviyesi olan 30.7 dolardan sıçrayarak inanılmaz bir ralli izlemişti. Bu yükseliş birkaç alt dalgadan kaynaklanıyordu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yükselişi tetikleyen ilk dalga, AVAX’ın düzeltme aşamasını stabilize ederek dip seviyeyi başarıyla tamamlasıdır. İkincisi AVAX’ın %50 fibo seviyesinin üzerine çıkarak 80 dolar noktasına uzanan bir boğa koşusunu takip etmesidir. Son seanslarda satın alma baskısının zayıfladığı görünüyor. Göstergeler düşüş bölgelerine doğru kayarken spot hacimleri de azalıyor.

Bu göstergeler, uzun bir ralli yerine bir düzeltme aşamasını işaret ediyor. MACD indikatöründe piyasada düşüş baskısı onaylanıyor. Veriler düzeltme aşamasının başlangıcını temsil ediyor.

Müthiş Osilatör üzerinde art arda kırmızı çubuklar sıralandı. Satıcılar, piyasada hakimiyeti ele geçirmek adına girişimlerini sürdürüyor. RSI, yükseliş eğilimini terk ederek aşağı yöneldi.

AVAX Yükselişe Devam Edebilir Mi?

Birçok işaret uzun süreli bir satışa işaret ederken AVAX, %23 fibo seviyesinin altına düşme riskiyle karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte %50 fibonacci seviyesinin üzerinde bir toparlanma senaryoyu geçersiz kılarak yeni ATH kaydedilmesinin önünü açacaktır.

Avalanche, kripto para piyasasının kritik bir dönemden geçtiği sırada düzeltme evresine giriş yaparak yükselişini sağlıklı bir şekilde sürdürmek istiyor. Avalanche, son dönemde önemli gelişmelerle gündeme oturmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar