X


ARK Investment’ın Uzun Vadeli BTC Hedefi: Bitcoin, 2030 Yılında Bu Fiyat Seviyelerine Ulaşabilecek mi?

ARK Investment'ın kripto analisti, Bitcoin'in 2030 yılında 1 milyon dolar fiyat seviyelerine ulaşabileceği yönündeki beklentilerine ilişkin bir paylaşım yayınladı.
09:35
26 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Cathie Wood’un kurucusu olduğu ARK Investment Management, geçmişte birçok kez lider kripto para birimi Bitcoin‘in, 2030 yılına kadar 1 milyon dolar fiyat seviyelerine ulaşabileceği ile ilgili çeşitli raporlar yayınladı. ARK Investment’ın kripto analisti, Twitter hesabından bu uzun vadeli beklentilerine ilişkin birçok madde sıraladı. Analist, Bitcoin’in 2030 yılındaki potansiyel piyasa değerine vurgu yaptı.

ARK Investment’ın 2030 Beklentisi

ARK Investment‘ın kripto analisti Yassine Elmandjra, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımında, lider kripto para birimi Bitcoin’in 2030 yılında 1 milyon dolar fiyat seviyelerine ulaşacağına yönelik beklentilerinin nedenlerini sıraladı. Konuya ilişkin detaylı bir görsel paylaşarak 8 maddeyi sıralayan analist, piyasa değerindeki potansiyel büyümeye de değindi.

ARK Investment, Bitcoin’in yakın zamanda 1 trilyon dolar seviyelerinde olan piyasa değerinin (güncel olarak 716 milyar dolar – CoinGecko), 2030 yılına kadar 28,5 trilyon dolara kadar ulaşacağını öngörüyor.

Kurumsal Yatırım Ne Durumda?

ARK Investment, yıllar içerisinde çok daha fazla sayıda kurumsal yatırımcının lider kripto para birimi Bitcoin‘e yatırım yapacağını öngörüyor. Yasal düzenlemelere ilişkin belirsizliğin kurumsal yatırımcılar tarafında bir endişeye neden olduğunu belirten ARK Investment, bu olumsuz etkinin uzun vadede ortadan kalkacağına ve dev şirketlerin yıllar içerisinde portföylerine Bitcoin ekleyeceğine yönelik beklentilerini ifade ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar