X


Ark Invest CEO’su Büyük Düzeltmenin Birçok Olumlu Gelişmeye Yol Açacağına İnanıyor

Ünlü fon yöneticisi Cathie Wood, piyasa geri çekilmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.
21:30
19 Mayıs 2021

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, büyük düzeltmenin Bitcoin’in ETF onayı sürecini hızlandıracağına inanıyor. Bitcoin’in 30.000 dolara gerileyerek çakılmasının akabinde Bloomberg’e konuşan Cathie Wood, bu düşüşün BTC fiyat tahminini etkilemediğini aktardı. Wood, Bitcoin’in 500.000 dolara ulaşacağını dile getirdi.

Süperstar, Bitcoin’e İnancının Tam Olduğunu Aktardı

Süperstar olarak bilinen ünlü fon yöneticisi, piyasa geri çekilmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Cathie Wood, sert düşüşe rağmen şu yorumda bulundu: “Bu günlerden geçeceğimizi biliyorduk Bitcoin’e olan inancımız hala yüksek.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Wood, son düzeltmenin Bitcoin borsa yatırım fonunun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanma şansını artırdığını çünkü bu gibi ürünlerde fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunda SEC’in yeşil ışık yakma olasılığını düşürdüğünü aktardı.

Gün içerisinde lider kripto para Bitcoin, 30.500 dolara kadar geriledi.

Elon Musk Kendine Gelecektir

Deneyimli fon yöneticisi Cathie Wood, Elon Musk konusuna değinirken fiyat düşüşünü milyarder ismin tetiklemediğini belirtti. Wood, konu hakkında şunları kaydetti: “Elon’un Bitcoin görüşünü değiştirdiğine inanmıyorum. Ayrıca bu düşüşü beklediğini de sanmıyorum. Bence tekrar aramıza dönecek.”

Mike Novogratz da aynı şekilde Elon Musk’a destek çıkmış ve milyarder ismin günah keçisi ilan edilmesine karşı çıkmıştı. Musk, gün içerisinde Twitter’dan “Tesla’nın elmas elleri var.” paylaşımında bulundu. Bunun akabinde lider kripto para 40.000 dolara dokundu.

Kripto Para Piyasası Toparlanıyor

Lider kripto para Bitcoin’in 30.500 dolara gerilemesi sektöre yeni giren yatırımcıların panik yaşamasına neden oldu. Ancak birçok uzman ve Mike Novogratz gibi ünlü isimler bunun kısa vadeli bir dalgalanma olduğunu aktardı. Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 40.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor. En popüler ikinci kripto para Ethereum, 1.900 dolara kadar sarktı ancak an itibarıyla 2.868 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte birçok altcoin onlarca kat geriledi. Bitcoin’in tekrar 40.000 doların üzerine tırmanması piyasayı toparlanma havasına bürüdü. Kripto paralar yaralarını sarma evresine geçti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar