reklamı kapat
  • BTC  :  34.444,68 ₺
  • ETH  :  2.129,75 ₺
  • BCH  :  3.994,79 ₺
  • XRP  :  2,61 ₺
  • BTC 34.444,68
  • ETH 2.129,75
  • BCH 3.994,79

Anonim Email Hizmeti ProtonMail Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

20 Ağustos 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

ProtonMail, bitcoin’i resmi ödeme seçeneği olarak eklediğini ve diğer kripto paraların yakın zamanda eklenebileceğini duyurdu.

Bir grup CERN bilim insanı tarafından kurulan mail hizmeti, PayPal’un kendisiyle bağlantılı bağış hesabını dondurduğu 2014 yılından beri gayri resmi olarak bitcoin kabul ediyor. O zamandan beri ProtonMail kullanıcıları aldıkları hizmetin karşılığını bitcoin’le ödeyebiliyordu. Ancak ödemelerin ağır işleyen manuel bir onay sürecinden geçmesi gerekiyordu.

ProtonMail, bitcoin’i resmi olarak kabul etmesiyle birlikte ödemelerin gerçekleştirilmesi için otomatikleştirilmiş bir sistem geliştirdi. Şirket yükseltme için bitcoin ağındaki artan aktivitenin etken bir faktör olduğuna atıfta bulunarak şunları kaydetti:

“Yıllardır bitcoin işlemlerinin sayısındaki genel artışla birlikte manuel işlemlerin sürdürülmesi olanaksız; otomatik bir sistemin geliştirilmesi zorunlu hâle gelmiştir. Bunun daha büyük bir trendin göstergesi olduğunu düşünüyoruz: Bitcoin’e karşı artan medya ilgisiyle birlikte işletmelerin artık bitcoin kabul etmemesi daha zor ve bu durum, daha fazla bitcoin desteğine, daha fazla sayıda işleme ve belki de sürekli fiyat artışına sebep olacak.”

ProtonMail’in hizmetini kripto paralarla çeşitlendirilmesinde “geleneksel finansal sektörün kırılganlığı ve belirsizliği” bir başka sebep olarak gösterildi. Bir diğer deyişle şirket, ödeme seçeneklerini ileride bitcoin dışında kripto paralar ekleyerek artıracak.

Yayımlanan açıklamada, ProtonMail ekibinin bir sonraki aşamada kabul edecekleri coin veya token’leri sosyal medya üzerinden ulaştıkları kullanıcı görüşleri sonucunda belirleyeceği not edildi.

“Bu adımla birlikte kripto para topluluğuyla bağlantılarımızı daha da derinleştirdiğimiz için çok heyecanlıyız ve blockchain’in vaat ettiği daha aydınlık bir geleceğin gerçeğe dönüşmesi için payımıza düşeni büyük bir şevkle yapacağız.”

Kaynak: Coindesk

loading...