reklamı kapat

Analiz Şirketinden Ethereum Yatırımcılarına Uyarı!

Skew Analytics, Ethereum konusunda uyardı.
20:41
23 Haziran 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum şu sıralar lider kripto para birimi Bitcoin’den bile çok daha fazla konuşuluyor. Ethereum’un bu kadar fazla konuşulmasının bir sebebi ETH 2.0 gelişmesi iken diğer ve büyük ihtimalle daha etkili olan sebebi ise DeFi uygulamaları olarak biliniyor.

Özellikle Compound isimli merkeziyetsiz finans projesi ile bir kere daha gündeme yansıyan DeFi sektörü, birçok uzman tarafından kripto para sektörünün geleceği olarak görülüyor. Yatırımcıların diğer yatırımcılara stablecoin veya başka kripto paralar “kiraladıkları” DeFi projelerinin volatil anlarda gördüğü talep, eşi benzeri görülmeyen seviyeler ulaştı.

Ethereum’un Volatilitesi, Boyunu Aştı

Bu durum ilginç bir şekilde Ethereum fiyatında ise kayda değer hiçbir yükselişe yol açmadı. Bu da yetmezmiş gibi Skew isimli kripto para araştırma firmasının analistleri Ethereum ağına yönelik bir uyarıda bulundu ve yatırımcılara dikkatli olma çağrısında bulundu.

Analistler, yaşanan ETH furyasına rağmen Ethereum’un volatilitesinin Bitcoin’in volatilitesinden aşağı kalmadığını belirtti. Son günlerdeki ETH volatilitesinin Bitcoin volatilitesinden %2 daha yüksek olduğunu belirten araştırmacılar, aslında önemli bir konuya dikkat çekti.

Son günlerde oldukça karışık olan Ethereum dünyası, bu volatilite ile beraber bir anda sert düşüşle yatırımcıları şaşırtabilir. Bu da yatırımcıların FOMO’ya kapılıp ellerinde ne var ne yoksa DeFi sektörüne veya ETH‘ye yatırmamaları gerektiğine işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.