reklamı kapat

Analistten XRP Fiyatı Hakkında Şok İddia

Crypto Whale isimli analist, XRP fiyatının bilerek baskılandığını düşünüyor.
18:40
29 Haziran 2020

Blockchain şirketi Ripple ve bunun piyasaya sürdüğü kripto para birimi XRP, ilk yıllarda hep beraber anılsa da Ripple sonradan bunu değiştirmek için harekete geçti. XRP kripto para biriminin direkt Ripple’a ait olmadığını anlatmaya çalışan Ripple yönetimi, bu konuda çeşitli girişimlerde de bulundu. Bu girişimler arasında Ripple ve XRP logolarının değiştirilmesi de yer alıyor.

Ancak bu çabalara rağmen hala XRP’nin Ripple ile bir tutulduğu biliniyor ve bunun bir sebebi de Ripple kurucu ortaklarına yüklü miktarda XRP dağıtılması oldu. Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb de elindeki toplu XRP’leri devamlı olarak satarak XRP yatırımcılarının ciddi anlamda canını sıkmakta. XRP yatırımcıları  ve Ripple yönetimi ise bunu azaltmak ve piyasada dengeyi yeniden kurmak için farklı bir yol denemeye karar verdi.

XRP Fiyatı Baskılanıyor

Önde gelen kripto para analistlerinden Crypto Whale, şu an için XRP fiyatının bilerek baskılandığını ve bunun balinalar ile Ripple yönetimi tarafından yapıldığını belirtmekte. Yatırımcı Medium üzerinden yayınladığı gönderisinde, bunun Jed McCaleb’in toplu satışlarının etkisini azaltmak için yapıldığını düşünüyor.

McCaleb’in elinde 7 milyar adete yakın XRP var ve yaptığı anlaşma gereği bunları parça parça satabiliyor. Yine de XRP fiyatının artması, kesinlikle McCaleb’in daha fazla XRP satmak istemesine yol açacaktır. Crypto Whale isimli analist ise Rippleın bu sebeple şu an için fiyatı 0,20 doların altında tutmakta kararlı olduğunu ve ünlü kurucunun elindeki XRP’ler bitene kadar bunun devam edeceğini belirtmekte. Belki de XRP’nin 1.000 günlük kötü gidişatı tam olarak bundan kaynaklanıyor olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.