Analistten Umutlandıran Bitcoin (BTC) Değerlendirmesi: Uptober’a Merhaba!

Analizleri yakından takip edilen kripto para analisti ve stratejisti InvestAnswers sunucusu, yılın son çeyreği başlarken Bitcoin'in (BTC) yükseliş için hazır olduğunu iddia etti.
11:02
1 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Analizleri yakından takip edilen kripto para analisti ve stratejisti InvestAnswers sunucusu, yılın son çeyreği başlarken Bitcoin‘in (BTC) yükseliş için hazır olduğunu öne sürdü.

Bitcoin için Sırada Ne Var?

InvestAnswers’ın anonim sunucusu, yeni bir strateji videosunda 440 binden fazla YouTube abonesine Bitcoin için hemen hemen her yılın Ekim ayının bir yükseliş ayı olduğunu söyledi. InvestAnswers’ın sunucusuna göre, Bitcoin, Ekim ayı ortalama getirisine bağlı olarak önümüzdeki dört hafta içerisinde 26 bin dolara kadar çıkabilir. Bitcoin en son Haziran ayında 26 bin doların üzerinde bir fiyat kaydederken, en yakın fiyat seviyelerini Ağustos ayında, 25 bin doların üzerine çıkarak gördü.

Analist, yaptığı BTC değerlendirmesinde “Bitcoin seviyesinin üzerinde ve yakınında durabilirse, eskisinden daha iyi olacak. Ekim ayını dört gözle bekliyorduk, Ekim ayı için ortalama yükseliş oranı yüzde 28,42’dir ve bu da Bitcoin fiyatının yaklaşık 25 bin dolar ila 26 bin dolara ulaşabileceği anlamına geliyor. Sonuç olarak fiyatın bu seviyelere gidip gitmeyeceğini bekleyip göreceğiz. 25 bin dolar yakın zaman önce görülen bir seviye. Bu yüzden kolayca bu seviyeye doğru bir hareket gelebilir.” ifadelerini kullandı.

BTC’de Uptober’a Merhaba!

InvestAnswers’ın sunucusu, Bitcoin’in fiyat hareketlerini diğer aylarla kıyasladığında Ekim ayının tipik olarak üçüncü en yüksek ortalama aylık yükselişin kaydedildiği bir ay olduğunu belirterek şunları söyledi:

Ekim ayının Bitcoin tarihindeki diğer aylara kıyaslamalarının nasıl olduğuna bakalım… Burada Eylül’ün kırmızı renkte olduğunu görebilirsiniz. Ağustos biraz başabaş gibi. Ama Ekim her zaman üçüncü en iyi ay olmuş. Ve bu yüzden birçok insan bu aydan Uptober olarak söz ediyor.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı verilere göre Bitcoin, yazım sırasında kaydettiği yüzde 1,39 düşüşle ve 369.7 milyar dolarlık piyasa değeri ile 19 bin 305 dolardan işlem görüyor. BTC fiyatı son 30 günde yüzde 2,93 düşmüş durumda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar