X


Analistler Ethereum Tahminlerini Açıkladı! Daha Fazla Artış İçin Bu Seviye Kritik Öneme Sahip

Analistler, popüler altcoin Ethereum hakkında ne söylüyor. İşte analistlerin Ethereum beklentileri.
10:00
27 Ocak 2022
Analistler Ethereum Tahminlerini Açıkladı! Daha Fazla Artış İçin Bu Seviye Kritik Öneme Sahip
Okuma Süresi: 2 Dakika

Fed tarafından yapılan açıklamaların ardından, kripto para piyasasındaki fiyatlar Bitcoin‘in (BTC) %4.11 artması ve 39.000 dolara güçlü bir baskı yapmasıyla yükselmeye başladı. Bitcoin’deki bu fiyat artışı piyasadaki diğer kripto para birimlerinin yükselmesine yardımcı olan bir ivme dalgasına yol açtı.

Şimdi gelin analistin, Ethereum için fiyat hareketi ve kısa vadede nereye gidebileceği hakkında söylediklerine bir göz atalım.

Ethereum, “Güzel Bir Sıçrama” Yaşadı

CoinMarketCap’ten alınan veriler, en iyi akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) fiyatının 24 saatlik grafikte %8,11 artarak günlük en yüksek seviyesi olan 2.723 dolara ulaşmasıyla birlikte yükseliş beklentilerine olumlu yanıt vermiş gibi gözüküyor.

Öte yandan “CryptoAmsterdam” kullanıcı adlı kripto para analisti, popüler altcoin hakkındaki tahminlerini paylaştı.  CryptoAmsterdam, yaptığı bu paylaşımla birlikte Ethereum fiyatının yakın gelecekte alabileceği olası yolu özetleyen aşağıdaki grafiği yayınladı.

Ünlü analist yaptığı açıklamaların devamında şu ifadelere yer verdi;

“Daha düşük zaman dilimi aralığının altına geri dönüp bu küçük eğilim çizgisini kırarsak, potansiyel bir kısa vadeli alım noktası arayacağız.”

ETH Grafiğinde Dip Patern’i Oluşuyor

Öte yandan John Wick adlı başka bir kripto para analisti, Ethereum‘un gidişatı hakkında daha fazla bilgi verdi.  Ünlü analist, yaptığı açıklamalarda popüler altcoin Ethereum’un grafiğinde bir dip formasyonu oluştuğunu vurguladı.

Ünlü analist ETH grafiğindeki dip patern hakkında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Ethereum, direnç bölgesinden çıkmaya çalışırken aynı dip modelini gösteriyor. Ethereum’un bu patern’i kırması için daha fazla yükseliş görmesi gerekiyor.”

2.850 Dolar Kritik

Son olarak ‘TheCryptoCactus’ takma adlı kripto para analisti, Ethereum hakkında yaptığı açıklamalara ek olarak önemli bir destek ve direnç bölgesinin yanı sıra yoğun bir birikim alanını özetleyen aşağıdaki grafiği yayınladı.

TheCryptoCactus, yaptığı açıklamalarda, “dibi özleyenlerin” bu seviyelerde “kolay bir hedge” için iyi bir konumda bulunduğunu belirtti. Ancak bundan sonra ihtiyaç duyulanın “2,850 dolarlık geçerli bir destek/direnç değişimi elde etmek” olduğunu söyledi.

TheCryptoCactus sözlerine şu şekilde devam etti;

“Kişisel olarak, 3.000 doları tekrar desteğe çevirene kadar beklemeyi ve sonra büyük bir pozisyon almayı etmeyi tercih edeceğim.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar