X


Analist: Bitcoin Fiyatı 6.700 Dolara Gerileyecek!

İki önemli analist Bitcoin için düşüş sinyali verdi.
20:00
16 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son yüzyılın en büyük icatlarından birisi olarak görülen Bitcoin (BTC), geçtiğimiz aylarda 10.000 dolara kadar yeniden sıçrama elde ettikten sonra burada tutunmayı başaramadı ve önce 9.000 dolara, şimdi ise 8.000 dolar bandına kadar geriledi.

Birçok önde gelen kripto para analisti Bitcoin için uzun vadede olumlu yorumlarda bulunsa da, ne yazık ki kısa vadede benzer şeyleri söylemek mümkün gözükmüyor. Kripto para sektörünün tanınan simalarından NebraskanGooner, bugün yayınladığı bir tweet’inde Bitcoin’in yönünü tayin etti.

Bitcoin İçin 8.370 Doların Önemi

Analistin tahminine göre Bitcoin önce 8.250 dolar bölgesine kayacak, oradan 8.600 dolara sıçrayacak ve son olarak da 6.700 dolar seviyesinde dibi görecek.

Başka bir popüler kripto para analisti Josh Rager de benzer bir konuya değindi ve daha önce önemli bir destek noktası olan 8.370 dolar hattının yine direnmesi gerektiğini, aksi taktirde çok daha düşük seviyelere inilebileceğini aktardı.

Bunun yanı sıra son zamanlarda düşüş haberlerinin artması, balinaları ters köşe yapmaya ve beklenmeyen bir yükseliş getirmeye itebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar