X


Bitcoin’i Bir Düşüş Mü Bekliyor?

Lider kripto para kısa vadede ciddi bir düşüş yaşayabilir mi?
17:00
15 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tecrübeli yatırımcı Elixium tarafından yapılan son tahmine göre, Bitcoin başka bir düşüş trendinin etkisine girebilir. Analisti yaptığı tahminde, boğaların geri çekilmesi durumunda fiyatın 7.300 dolar seviyesine kadar düşebileceğini ifade etti.

Bilindiği gibi 2019’un ilk yarısında yaşanan iyi performansla beraber birçok yatırımcı da piyasaya geri döndü. Bitcoin fiyatı Temmuz ayında 13.600 dolar seviyesine ulaştı ve bu yılın başından itibaren 10.000 dolarlık bir artış sergilemiş oldu.

Ancak bununla beraber Bitcoin’in artışlara devam edeceğini düşünen yatırımcılar 2019’un ikinci yarısında hayal kırıklığına uğradı. Fiyat Temmuz ayında bu yılki zirvesine ulaştıktan sonra Bitcoin fiyatı genel itibariyle düşüş eğilimi göstermeye başladı.

8.000 Dolar Seviyesi

Bitcoin piyasasının şu anki durumu analistlere çok da iç açıcı değil. Nadiren yaşanan kısa yükselişlerin dışında lider kripto para biriminin fiyatı düşüş yaşıyor.

Öte yandan yıl sonuna yaklaşırken birçok kişi 4. çeyrek’in 2017’in rekor yükselişine benzer geleneksel artışlar sergileyeceğini umuyordu. Ancak durumun şu an bunun tam tersi olduğu ifade edilebilir.

Bunun yanında ünlü kripto para yatırımcı ve analisti FilbFilb, 7.900 fiyat bandının Bitcoin’in gelecek hareketlerini belirleyebileceğini dile getirdi. FilbFilb’e göre 7.900 dolar noktası önemli bir kilit noktası durumunda yer alıyor. Ayrıca analisltere göre bu nokta, tepki gösterilmesi gereken de önemli bir seviye.

Gelecek Fiyat Beklentileri

Yapılan açıklamalara göre 8.000 dolar seviyesi önemli bir izleme noktası. Fiyat bu noktada ciddi bir artış da yaşayabilir düşüş eğilimini devam da ettirebilir.

Ancak eğer piyasadaki boğalar bu seviyede vazgeçer ve piyasadan çekilirse büyük ihtimaller düşüş eğilimi devam eder. Dolayısıyla Elixium’un fiyat tahmini gerçekleşmiş olur.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar