reklamı kapat

Altı Haftadır Düşüşte Olan Popüler Altcoin 24 Saatte %30 Arttı!

Bir buçuk aydır düşüşü grafiği çizen altcoin, bir ortaklık duyurusu ile artışa geçti.
08:10
25 Eylül 2020

2020 yılının en çok konuşulan kripto para birimlerin olan Chainlink (LINK) 6 haftadır bir düşüş trendindeydi ve bu düşüş rekor kırdığı seviyede başlamıştı. Ancak bir ortaklık haberinin gelmesi ile LINK 24 saat içinde %30 gibi büyük bir artış yaşadı.

LINK Fiyatı

LINK fiyat artışının bu kadar güçlü olması Bitcoin (BTC) fiyatındaki toparlanmaya, DeFi piyasasındaki fiyat artışlarına ve  yeni bir Chainlink ortaklık duyurusuna bağlı olarak gerçekleşti.

LINK, Ağustos ortasındaki 20 dolarlık zirvesinden %60’ın üzerinde düşerek 24 Eylül Perşembe günü 7.50 dolar civarında önemli destek seviyelerinde dibe vurdu. Altı haftalık düşüş trendi, Trustnodes’un bir geliştirici adresinden gerçekleştiğini bildirdiği çok sayıda LINK satış işlemi ile de hızlanmış görünüyor.

Bu “geliştirici adresi” son altı ayda düzenli olarak, güncel fiyatlarla yaklaşık 4.8 milyon dolar değerinde 500.000 token’lık gruplar satıyor. Yapılan açıklamalara göre LINK, geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra satışların sıklığı arttı. Ayrıca bu adreste yaklaşık 26 milyon token kaldı ve güncel fiyatlarla token’lar tahmini 258 milyon dolar değerinde.


Öte yandan zirvenin görüldüğü tarihten bu yana LINK piyasa değeri 7 milyar dolardan yaklaşık 3 milyar dolara düştü. Ancak LINK bu yıl 1 Ocak’tan tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğü tarihe kadar %1000’in üzerinde artış sergileyerek 2020’nin en iyi performans sergileyen token’larından oldu. Düşüşlere rağmen hala yılbaşından bu yana Chainlink’in %450 daha yüksek seviyeden işlem gördüğü görülüyor.

%30’luk Artış

LINK yatırımcıları fiyatı yeniden yukarı taşımak için 7 ile 8 dolar aralığını seçmiş gibi görünüyor. Bu rakamlar önemli destek noktaları olarak nitelendiriliyor ve LINK’in rekor kırmadan önce tutunduğu nokta olarak nitelendiriliyor.

Yükseliş eğilimi LINK’i 10 doların üzerine çıkardı. Dolayısıyla çok kısa sürede %30 artan LINK bir kez daha yatırımcısını sevindirdi. Bunlara ek olarak LINK’in yükselişinin Chainlink’in seyahat şirketi Travala.com ile ortaklık kurduğunu açıklamasından saatler sonra gelmesi dikkatleri çekti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.