Reklam

Altcoinlerde Son Durum Ne? Bitcoin (BTC)’in Yükselmemesi Altcoinlere Yarar Mı?

Bugünün en çok yükselen altcoinleri hangileri? Altcoin boğası başladı mı?
23:47
5 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Birkaç haftadır Bitcoin (BTC) yükseliyorken altcoinler neden düşüyor serzenişlerini duyuyorduk. Nihayet fiyat konsolide olurken altcoinlerin önemli kısmı da yukarı yönlü hareketlerine başladı. Solana (SOL), Ethereum (ETH), Polkadot ve birçok altcoin ATH tazeledi. Peki son durum ne, yükselişler devam edecek mi?

Günün En Çok Yükselen Kripto Paraları

XYO Network (XYO), Crypto.com Coin (CRO) ve Wrapped NXM (WNXM) gibi altcoinler günün yıldızı oldu. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) önemli destek bölgelerini test etmesine rağmen altcoinlerde ciddi yükselişlere şahit oluyoruz.

XYO ağı blockchainindeki verileri anonim olarak toplayıp doğrulayarak merkezi olmayan uygulamalara oracle hizmeti veriyor. XYO son günlerde daha fazla ilgi görmeye başlamış ve sosyal medya hareketliliğiyle de dikkat çekmişti. Fiyatın böylesi bir yükselişe hazırlandığı tahmin ediliyordu. Fiyat günler içinde %100’ün üzerinde artış gösterdi.

XYO’nun fiyatındaki artış, tokenin Crypto.com uygulamasında listelenmesi ve Gate’de mevduat sahiplerinin yatırımlarından %543,22 getiri elde edebilecekleri bir likidite madenciliği havuzunun başlatılmasıyla geldi.

Crypto.com Coin (CRO) ve Wrapped NXM (WNXM)

CRO, Crypto.com ekosisteminin yerel tokenidir. Kullanıcılar ödül kazanabilmek için uygulama üzerinden CRO stake edebilir ve Crypto.com Pay mobil ödeme uygulaması aracılığıyla günlük satın alımlar yapmak için kullanabilir. Kasım başından beri yükseliş sinyalleri gönderen Crypto.com Coin (CRO) iki gün içinde %76’ya yakın fiyatlama yaptı.

Coinbase listelemesi ve Twitch Rivals ile yaptığı anlaşma bu hareketi güçlendirdi.

WNXM, Nexus Mutual protokolü için NXM yönetişim tokeninin sarmalanmış sürümüdür. Nexus Mutual, Ethereum ağındaki, yerel NXM tokeni kullanarak kullanıcılara akıllı sözleşmeleri koruma olanağı sunan merkezi olmayan bir sigorta protokolüdür. Premia Finance (PREMIA) projesi için Nexus V2‘yi başlatmaya yönelik duyuru fiyatın yükselişini destekledi.

Kripto para piyasaları 2,7 trilyon dolar değere ulaştı ve Bitcoin (BTC) hakimiyeti %42,6 seviyesinde bulunuyor. BTC hakimiyetinin son bir haftada %4 civarında düşmesi altcoinlere geçişi tetikliyor. Yani fiyatın 60.000 doların üzerinde konsolide olması altcoin pazarına olumlu yansıdı. Binance Coin (BNB) bu kaybın %0,4 kadarını kendi hanesine yazdırdı. Eğer BTC bir süre daha ani düşüşler yaşamayarak 60.000 dolar bölgesini koruyabilirse sıcak paranın farklı altcoinleri gezerek %100’e yakın yükselişleri tetiklemesini bekleyebiliriz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar