Altcoin’ler Kana Bulanırken Bitcoin Hakimiyeti 7 Ayın En Yüksek Seviyesinde!

Özet

  • Bitcoin'in altcoin'ler üzerindeki hakimiyeti, çoğu altcoin'in bugün ağır kayıplar vermesiyle 2021'in Ekim ayından bu yana en yüksek seviyeye geldi.
13:30
26 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin, yeni günde 30 bin doların altında 29 bin dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ederken yeni bir başarısızlıkla karşı karşıya. Bununla birlikte, altcoin‘ler daha kötü bir durumda ve neredeyse tüm grafiklerde önemli değer kayıpları söz konusu. En büyük altcoin Ethereum, bin 900 doların altında mücadele verirken, 2021’in en popüler altcoin’lerinden ADA 0,5 doların altına düştü.

Bitcoin 30 Bin Doların Altında İşlem Görmeye Devam Ediyor

Bitcoin için son 10 günde neredeyse geçilemez hale gelen 30 bin dolar bariyerinin altında işlem görmeye devam ediyor. Bu haftanın başından bu yana 30 bin dolarla ilgili olarak üç olay yaşandı. İlki, bariyerin geçilemeyerek fiyatın 29 bin doların altına düştüğü hafta sonuydu. Benzer durum 23 ve 24 Mayıs’ta da yaşanmıştı.

Bitcoin dün bir kez daha 30 bin dolara dokunduğunda yaklaşık 2 bin dolar yükseldi ancak bu yükseliş kısa sürdü. BTC yine başarısız oldu ve büyük bir hevesle geçilmesi beklenen seviyenin altına geriledi. Şu an itibariyle, en büyük kripto para birimi 29 bin doların üzerinde tutunma mücadelesi veriyor.

Bitcoin’in piyasa değeri 560 milyar dolara düşerken, altcoin’ler üzerindeki hakimiyeti yüzde 45’in üzerine çıktı. Bu, metriğin geçen yılın Ekim ayından bu yana ulaştığı en yüksek seviye.

Altcoin’ler Kana Bulandı

Yukarıda bahsedildiği gibi, altcoin’ler şu anda Bitcoin’den daha fazla acı çekiyor. Ethereum, günlükte yüzde 6 oranında düşüşle bu olumsuz eğilime öncülük ediyor. Sonuç olarak, ikinci en büyük kripto para birimi bin 900 doların altına düşmüş durumda. Karşılaştırma yapmak adına, ETH birkaç gün önce 2 bin 100 dolar seviyesine oldukça yakın bir noktadaydı.

Binance Coin son 24 saatte yüzde 5’ten fazla düşüşle 310 dolara gerilerken, Ripple, Cardano, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu ve Litecoin benzer oranlarda düşüş yaşadı.

Solana ve Avalanche, yine de, günlük olarak daha da önemli düşüşler gördü. SOL (yüzde -9,5) 44 dolara düşerken, AVAX yüzde 14’lük bir düşüşün ardından 24 dolara geriledi.

Küçük ve orta büyüklükteki altcoin’ler benzer durumdayken, günlük 60 milyar dolarlık bir düşüşün ardından toplam kripto para piyasa değerinin 1.250 trilyon doların altına düşmesi şaşırtıcı değil.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI