X


Altcoin Savaşları: Nano Kurucusundan Ripple’a Eleştiri

Nano'nun yaratıcısı Colin LeMahieu Ripple'ı "merkezi" olduğu için eleştirdi.
10:00
22 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Nano kurucusu Colin LeMahieu yavaş ve çok merkezi olduğu için XRP’nin bankalarca benimsenmesinin muhtemel olmadığını düşünüyor. XRP’nin yaratıcısı ve en büyük HODLER’ı Ripple Labs’in tüm Forex piyasasında monopol haline geleceği için bankaların XRP’yi kabul etmesinin zor olduğunu belirtiyor. LeMahieu attığı mailde şu sözleri sarf etti:

Şahsen konuştuğum pek çok FX firması XRP’yi önce gözden geçirdi, daha sonra şirketin XRP piyasasının %50’den fazlasını elinde bulundurduğu gerçeğine dayanarak XRP’den vazgeçti. Bir para biriminde bu kadar büyük bir pozisyona sahip tek bir şirket, onların risk perspektifinden baktıklarında kabul edebilecekleri bir şey değil.

Nano kurucusunun sözlerinden diğer satır başları şu şekilde:

Bizi XRP’den ayıran en büyük şey, bir şirketten ziyade gerçek anlamda merkezi bir para birimi oluşumuz. Bu, çeşitli amaçlarla bir para biriminin %50’sini kontrol eden özel bir kuruluşu asla kabul etmeyecek finansal sektör için iyi bir şey demek.

XRP kendini yeni, merkezi bir işlem platformu olarak tanıtmanın derdinde. Bu büyük ihtimalle FX firmaları tarafından kabul görmeyecek çünkü merkezi bir başarısızlık noktası olacak ve tüm piyasanın monopol kontrolü bir firmaya verilecek. Yönetimlerinin ne kadar iyi olacağını düşündüklerinden bağımsız olarak, kabul görme olasılıkları çok düşük.

LeMahieu, XRP’ten 3 kat daha hızlı olmasının Nano’yu XRP’nin alternatifi yaptığını düşünüyor ve bunun Nano’ya yatırımcı ilgisini arttıracağından emin.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar