reklamı kapat

Adam Back: Tek Kripto Para Bitcoin’dir!

Piyasanın ünlü ismi, piyasadaki tek kripto para biriminin Bitcoin olduğunu dile getirdi. 
19:19
2 Temmuz 2020

Bitcoin’le kıyaslandığında bile, bazı altcoin’lerin son aylarda kendileri için iyi bir performans sergilediği söylenebilir. Bununla birlikte Bitcoin’in küçük piyasa değerinden büyük piyasa değerine kadar bazı altcoin’lerden daha kötü performans sergilemiş olması bazı isimler tarafından daha iyi teknolojilerin atağa geçmesi olarak nitelendirilirken bazıları yalnızca küçük bir ralli olduğunu ifade ediyor.

Ancak tüm bunların yanında piyasanın önemli isimlerinden biri iyi performanslarına rağmen piyasada gerçek tek bir kripto para olduğunu ve bunun da Bitcoin (BTC) olduğunu hatırlattı.

Tek Kripto: Bitcoin

Bitcoin altyapı şirketi Blockstream’in genel müdürü Adam Back 30 Haziran’da yaptığı bir açıklamada tek kripto para biriminin Bitcoin olduğunu dile getirdi. Bunun yanında ünlü ismin paylaştığı bu düşünceyi pek çok piyasa katılımcısının da desteklediğini görüyoruz.

Örneğin, piyasanın önemli isimlerinden Max Keiser geçtiğimiz günlerde tüm altcoin’lerin değerinin sıfır olduğunu düşündüğünü dile getirmişti. Keiser konuyla ilgili açıklamalarında, “Bitcoin’in henüz yapmadığı veya kısa bir süre içinde yapabileceği bir şeyi yapacak bir altcoin olduğunu düşünmüyorum.” sözleriyle yanıtlamıştı. Bu sebeple de Keiser yakın zamanda Bitcoin hakimiyetinin %99’a ulaşacağını düşündüğünü ifade etmişti.

Bitcoin’in Üstünlüğü

Bunların yanında Back’in Bitcoin’in tek kripto para birimi olduğunu düşünüyor olmasının yanı sıra ünlü isim farklı açılardan da Bitcoin’i üstün görüyor. Örneğin; programcı Bloomberg’e Haziran başında yaptığı açıklamalarda BTC’nin önümüzdeki beş yıl içinde 300.000 dolara ulaşacağını söylemişti. Bu, mevcut seviyelerden %3.000’den fazla artış anlamına geliyor.

Bunların yanında Back, piyasanın önemli analistlerinden PlanB’nin stock-to-flow modelinin de bir savunucusu. Dolayısıyla Bitcoin’in 2021 yılında 100.000 dolar ve 2025’te 500.000 dolar olacağı düşüncesini ve 2020’den sonra Bitcoin piyasa değerinin 1 trilyon doları geçeceği düşüncesini de paylaşıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.