X


ABD’li Yatırım Şirketinden Aykırı Bitcoin Tahmini: Sona Erecek!

Makroekonomik araştırma şirketi Lamoureux & Co'nun başkanı Yves Lamoureu piyasada yaşanan sert düzeltme ve  Bitcoin (BTC) fiyatına dair önemli açıklamalarda bulundu. 
13:30
27 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika
Makroekonomik araştırma şirketi Lamoureux & Co’nun başkanı Yves Lamoureux, piyasada yaşanan sert düzeltme ve Bitcoin (BTC) fiyatına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Mevcut Düzeltme, Ne Zaman Sona Erecek?

Kripto para piyasasındaki karamsarlık devam ederken, iyimser sesler de yükselmeye devam ediyor. Ekonomist ve bir yatırım uzmanı olan Yves Lamoureux piyasadaki kripto kışının son evresinin yaşandığını iddia etti. MarketWatch ile 26 Mayıs’ta yaptığı bir röportajda ünlü yönetici, düzeltmenin sona ermesiyle Bitcoin’in boğa koşusuna başlayacağını ve 2023’ün sonunda 100.000 dolara ulaşacağını vurguladı. Stratejist, rallinin uzun soluklu olacağına ve 2025’e kadar süreceğine inanıyor. Lamaureux, ayrıca Bitcoin fiyatındaki bir sonraki dönüm noktasının 2024’teki halving olacağını kaydetti. Uzman isim, tarihsel veriler incelendiğinde Bitcoin arzının azalmasıyla, varlığın değer kazanacağını ifade etti ve şunları ekledi:
Büyük bir satın alma sinyali vermiyorum, sadece evet, biraz satın almaya başlayabilirsiniz diyorum. Kasım 2021’de 68.990 dolarlık rekor seviyeden %55’ten fazla düşüşle 30.000 dolara gerileyen Bitcoin, ayı piyasasından çıkmak için kriterlerinin çoğunu karşılıyor.
Yönetici, kripto piyasasının geleceğinin hala risk altında olduğu için yatırımcıların büyük miktarlarda para koymamalarını tavsiye etti. İlginç bir şekilde, Lamoureux daha önce yatırımcılara varlığa temkinli yaklaşmalarını tavsiye ederken Bitcoin‘in fiyatı konusunda şüpheciydi. Bitcoin’in artan volatilitesi kısmen Terra krizinin bir sonucu. Uzman, daha küçük varlıklara yatırım yapmanın riskli olduğuna inanıyor ve şu uyarıyı yapıyor:
Bitcoin ile ilgileniyorum çünkü kurumsal paranın  akacağı yer burası. Bu yüzden asla BTC’den şaşmayın. Daha küçük projeler risk teşkil ediyor.

Santiment, Kritik Veriye İşaret Etti

 Lider kripto para birimi, son 24 saatte  %1 düşüşle an itibariyle 28.993 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’de meydana gelen  düzeltme, en son zincir üstü verilerin vurguladığı gibi, piyasaki güvenini de zedeledi. Kripto veri şirketi Santiment tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin ağında oluşturulan haftalık yeni adres sayısı 24 Mayıs itibariyle ortalama 376.488’e düştü.
ABD bankacılı devi JPMorgan ise yaptığı açıklamada Bitcoin‘in şu anda değerinin altında olduğunu belirtti. JPMorgan’ın araştırma ekibi, BTC’nin adil fiyatının şu anda 38.000 dolar olduğunu tahmin ediyor. Amerika’nın en büyük bankası, kripto para birimlerini gayrimenkulün yerine tercih edilen alternatif varlık olarak kabul etti. Mart ayında, JPMorgan’ın küresel piyasalar başkanı Troy Rohrbaugh, bankanın müşterilerle kripto para konusunda hizmet vereye devam edeceğini söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar