ABD, Kritik Raporu Konuşuyor! Ethereum’da Devrim! Bunlara Hazır Olun!

 Ethereum (ETH) Merge güncellemesi için gün sayarken, kripto analitik firması Chainalysis Ethereum'un geleceğine dair ilginç  bir rapor yayımladı
16:40
8 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum (ETH) Merge güncellemesi için gün sayarken, kripto analitik firması Chainalysis Ethereum’un geleceğine dair ilginç  bir rapor yayımladı

Ethereum, Kendi Yolunu Çizecek!

Chainalysis raporu, Etherum fiyat hareketinin, Merge sonrasında Bittcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinden ayrılabileceğini söyledi. Rapor ayrıca, staking getirilerinin potansiyel olarak büyük oranda kurumsal yatırımı tetikleyeceğini öne sürdü. Dün yayımlanan raporda Chainalysis, yaklaşmakta olan Merge güncellemesinin kurumsal yatırımcıları tahvil ve emtia gibi araçlara benzer staking getirileri ile tanıştıracağını açıkladı. Rapor, yeni ekosistemin daha çevre dostu olacağını da vurguladı. Raporda, ETH’de stake yapanlar için yıllık %10-15 getiri beklendiğini belirtildi. Hazine bonolarının getirileri ile karşılaştırıldığında Ethereum staking kurumsal yatırımcı için çok daha cazip bir seçenek. Raporu hazırlayan ekibe göre, Etherum fiyatı, Merge’in ardından diğer kripto para birimlerinden ayrılabilir, çünkü stake ödülleri ETH’yi  tahvil veya emtia gibi bir enstrümana benzer hale getirecek.

Chainalysis verilerine göre, 1 milyon dolar değerinde ETH veya daha fazla miktarda stake eden kurumsal yatırımcıların sayısı, Ocak 2021 itibarıyla 200’ün altındayken, bu yıl Ağustos itibarıyla yaklaşık 1.100’e yükseldi. Rapor, Merge‘in ardından bu sayının daha hızlı artması durumunda, bunun kurumsal yatırımcıların ”Ethereum stake etmeyi gerçekten iyi bir getiri yaratma stratejisi olarak gördüğü” hipotezini doğrulayacağına dikkat çekiyor. Chainalysis raporu, ETH’nin  Merge’den sonra daha fazla bireysel ve kurumsal yatırımcı çekeceğinin altını çiziyor. Ayrıca güncelleme ,staking’i çok daha çekici bir yatırım aracı haline getirecek.

Kurumsal Yatırmın Yeni Adresı: Staking!

Raporda vurgulanan bir diğer faktör ise enerji konusu. Ethereum Vakfı’na göre, Ethereum blok zincirinin hisse kanıtı (PoS) geçişmesinin ardından enerji tüketimi %99’a kadar düşecek. PoS’a geçiş, Ethereum’u daha çevre dostu hale getirecek. Bu, sürdürülebilirlik ve çevre kaygısı olan bireysel ve kurumsal yatırımcıları ETH’ye çekebilir.

MetaMask cüzdanının arkasındaki firma ve Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin tarafından kurulan ConsenSys, bu hafta “Merge ve  Kurumsal Yatırım’  isimli bir rapor yayınladı. Rapor, ETH stake ödülleri ve çevresel faktörlerin, kurumsal yatırmcıları Ethereum’a çekeceğini ileri sürüyor. Ancak rapor aynı zamanda PoS Ethereum zincirinin “kurumsal yatırımcılar için daha güçlü güvenlik önlemleri  üretmesinin” ve ETH’nin deflasyonist bir varlık olma potansiyelinin önemini vurguluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar