X


ABD Hükümeti’nden İlginç İtiraf: CoinMarketCap Kullanıyoruz!

CoinMarketCap, ABD Adalet Bakanlığı tarafından kripto paraların değerini tespit etmek için kullanılıyor.
11:00
20 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD Adalet Bakanlığı tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir raporda, ABD Hükümetinin suçlulardan ele geçirdiği kripto para birimlerinin değerini takip etmek için popüler kripto para takip platformu CoinMarketCap‘i kullandığı belirtildi.

İlgili raporun 30. sayfasında yetkililerin ele geçirdikleri kripto para birimlerine ve diğer mülklere değer biçmek adına çeşitli platformlardan yardım aldıkları ve kripto paralar konusunda bunun CoinMarketCap olduğu vurgulanmakta. ”İnternet tabanlı değer biçme araçları” olarak altı çizilen ayrıntıda, CoinMarketCap açık bir şekilde gözükmekte.

Adalet Bakanlığı’nın ele geçirdikleri kripto para birimleri için başka herhangi bir araç kullanıp kullanmadığı belirtilmese de, bu durum sosyal medya üzerinde dalga konusu haline geldi. CoinMarketCap’in birçok kripto para borsasından topladığı verilerle ortalama bir fiyat çıkarması çoğunlukla doğru sonuçlara verebilse de, özellikle Bitcoin (BTC) konusunda önde gelen kripto para borsalarının fiyatları ciddi anlamda değişiklik gösterebilmekte.

CoinMarketCap Yöntem Değişikliğine Gitti

Önde gelen kripto para veri ve takip platformu CoinMarketCap geçmişte defalarca sahte hacim belirten borsaları ve kripto para projelerini görmezden gelmesi ile suçlansa da, platform yakın zamanda büyük bir değişime gitti ve listelemesini likiditeye göre yapmaya başladı. Şu an aktif olarak hem belirtilen, hem ölçülen hacme ve hem de likiditeye göre sıralama yapabilen CoinMarketCap, bu şekilde sahte hacim bildiren platformlara karşı galip geleceğini ifade etmişti. CMC’nin yeni listeleme yöntemi hakkında detaylı bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar