Abartılı Tahminlere Son! 2 Uzman Bitcoin’de Son Noktayı Koydu: Buraya Gideceğiz!

Bitcoin (BTC) kısır bir döngü içerisinde yatay yönde hareket ederken, önde gelen 2 yönetici uzun vadede tahminlerini paylaştı. 
15:25
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) kısır bir döngü içerisinde yatay yönde hareket ederken, önde gelen 2 yönetici uzun vadede tahminlerini paylaştı.

‘Herhangi Bir Sürpriz Olmazsa’

Kripto para piyasası 2022’de bekleneni veremezken, 2023’te Bitcoin ve altcoin’lerin nasıl performans sergileyeceği merak ediliyor. Sektördeki ortak görüş, iflas ve likidite krizlerine neden olan domino etkisinin sona ermesi ve Fed‘in mevcut para politikasından geri adım atması en büyük faktörler konumunda olduğu yönünde  Önde gelen kripto para borsalarından BuyUcoin’in CEO’su Shivam Thakral’a göre, piyasa 2023’e durgun ancak sert düzeltme olmadan başladı. Herhangi bir şok haber veya yeni bir kaos ortaya çıkmazsa, Bitcoin yükselişe geçebilir.

Kripto para piyasanın değeri, son 24 saatte %1,22 artarak yaklaşık 818,75 milyar dolar seviyesine ulaştı. DeFi’deki toplam hacim şu anda 2,12 milyar dolar ve bu, 24 saatlik toplam kripto para piyasası hacminin yaklaşık %6,89’u. Tüm stablecoin’lerin hacmi şu anda 28.37 milyar dolar, bu da toplam kripto para piyasasının 24 saatlik hacminin %92.24’ü. CoinMarketCap’e göre  Bitcoin‘in piyasa değeri, gün bazında %0,23 düşüşle yaklaşık %39,63’lük bir hakimiyetle 324 milyar dolar civarında seyrediyor.

En İyi Rehber: Geçmiş!

ZebPay COO’su Raj Karkara’ya göre, Bitcoin’in geçmişteki fiyat hareketine baktığımızda, birden fazla boğa ve ayı piyasası döngüsünden geçerek başarılı bir şekilde büyüdüğünü görüyoruz. Glassnodes’tan alınan verilere göre, dolaşımdaki Bitcoin’in yaklaşık %60’ı bir yıl içinde hareket etmedi. Bu, güvenin arttığını gösteriyor. Uzman yaptığı açıklamada, “Bitcoin’in galip gelmeye devam edeceğinden ve gelecekte daha büyük zirveler göreceğinden eminiz” dedi. ABD’li düzenleyiciler Salı günü, kripto para borsası FTX’in finans dünyasını sarsmasından  sonra, bankaların dolandırıcılık riskleri, yasal belirsizlik ve kripto firmalarının yanıltıcı açıklamaları konusunda daha dikkatli olması gerektiği konusunda uyardı.

Federal Reserve ve birçok kurum   kripto paralar ile ilgili ilk ortak açıklamalarında, kripto para piyasasındaki şeffaflık   konusunda endişeleri olduğunu söylediler. Dünya Ekonomik Forumu (WRF) dün kripto para  endüstrisinin geleceğini ele alan bir rapor yayınladı. Rapor, Blockchain ve kriptografi teknolojilerinin uygulamalarının finansal hizmetler endüstrisinde yaygın olarak kullanıldığına dikkat çekiyor. Rapor ayrıca, kripto paralardaki benimsemenin artacağına işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar