Abartı Değil! 2023’te Bu 3 Altcoin’in Yıldızı Parlayacak! Çöküşleri Bilen Analist Yatırımcıya Seslendi!

Kripto para piyasası uzun süredir yerinde sayarken, popüler bir stratejist 3 altcoin'i yakından takip ettiğini söylüyor.
15:45
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası uzun süredir yerinde sayarken, popüler bir stratejist 3 altcoin’i yakından takip ettiğini söylüyor.

XMR ve TRX: Bu Seviyeler Mümkün!

Piyasada DonAlt olarak bilinen analist, 448.700 Twitter takipçisine şu anda en sevdiği altcoin’in eşler arası ödeme ağı Litecoin (LTC) olduğunu söylüyor. Analiste göre Litecoin, ABD doları ve Bitcoin (LTC/BTC) karşısında yükseliş eğilimi gösteriyor. Litecoin 53,05 dolar seviyesini tuttuğu sürece, değerini 4 katına çıkarabilir. Litecoin, yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor.  LTC, son 24 saatte %7’nin üzerinde artışla an itibariyle 74,59 dolardan işlem görüyor. Analistin radarındaki bir diğer altcoin ise gizlilik odaklı protokol Monero (XMR). DonAlt’a göre Monero, Bitcoin’e (XMR/BTC) karşı göreceli bir güç gösteriyor. Altcoin, 121,39 dolar seviyesini koruduğu sürece BTC’ye karşı çok iyi görünüyor. Analist, XMR’nin 230 dolara ulaşabileceğini iddia ediyor. Bu, özellikle altcoin’lerin geri kalanının BTC’ye karşı  %90 düştüğü göz önüne alındığında dikkate değer bir güç.  Monero, gün içinde %1,35 artışla an itibariyle 148,87 dolardan işlem görüyor.

DonAlt’ın listesindeki son altcoin, akıllı sözleşme protokolü Tron (TRX). Kripto para analistine göre TRX, Bitcoin’e (TRX/BTC) karşı şimdiden “harika” görünüyor. Uzman yaptığı açıklamada ”Nadiren görünen bir durum!  Uzun vadede TRX’in yeni başarılara imza atacağını düşünüyorum. Bunu paylaşmak zorundayım. Tron, muhtemelen 2023’te izlenecek kripto paralardan biri. USD karşısında 0,063 doların üzerinde iyi görünmeye başlıyor.” ifadesini kullandı.  TRX gün içinde % 1 düşüşle an itibariyle  0,054 dolardan işlem görüyor.

Neden Litecoin?

Litecoin, 2011 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana on yılı aşkın bir süredir dünyanın en popüler kripto paralarından biri olmaya devam ediyor. Litecoin,  son 30 gün içinde %25 artış kaydetti. Bu rallinin başlıca nedeni yaklaşan halving etkinliği. Halving,  zamanla arz büyüme oranını düşürür ve token’ın arzını daha kıt hale getirir. Bu faktörlerin kombinasyonu tarihsel olarak token fiyatı için iyi bir gelişme olmuştur. Litecoin her dört yılda bir öngörülebilir bir model izledi ve halving öncesinde yükselme eğiliminde oldu. Örneğin, 2015’deki halving’den önce, Litecoin’in fiyatı Kasım 2014’ün başındaki 3,62 dolardan Temmuz 2015’te 5,05 dolara yükseldi. Bu model 2015 ve 2019’da gözlemlendiğinden, yatırımcıların bu döngünün 2023’te tekrarlanacağını düşünmeleri şaşırtıcı değil. Ağustos 2023’te gerçekleşmesi planlanan bir sonraki  halving ile LTC yeni zirvelere çıkabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar