9086 BTC Satılacak Mı? Dev Bitcoin Madencisinden Kritik Açıklama!

Devasa satış gelecek mi? Sahipleri biraz önce açıklama yaptı. Yatırımcıların merak ettiği soru.
20:03
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük Bitcoin madencilerinden biri kısa süre önce önemli bir açıklama paylaştı. Bitcoin’i yakından ilgilendiriyor. Çünkü ellerinde tam 9.086 BTC bulunuyor. Bunların satılacağı haberinin dolaşıma girmesi görünümü yeniden negatife çevirebilir. Peki madencilik şirketi neden açıklama yaptı? Varlıklarını satacak mı?

Bitcoin Son Dakika

Kuzey Amerika’nın en büyük, inovasyon odaklı dijital varlık madenciliği öncülerinden ve yüksek performanslı bilgi işlem altyapısı sağlayıcılarından biri olan Hut 8 Mining Corp birkaç dakika önce kritik bir duyuru yayınladı. Şirket 2022 sonu itibariyle ellerinde 9086 BTC olduğunu açıkladı. 2022 boyunca 161 Bitcoin (BTC) ürettiler ve günde yaklaşık 5,2 Bitcoin’lik bir ortalama üretim performansı gösterdiler.

Şirket çıkardıkları bu Bitcoin’leri satmayacağını ve elinde tutacağını açıkladı. Çok sayıda madencinin yaptığı organize satışlarla 2022 yılının ikinci yarısında Bitcoin ciddi anlamda değer kaybetmişti. Hut 8 birikim odaklı yaklaşımını sürdüreceğini söyleyerek yatırımcıların rahat bir nefes almasını sağladı.

Kripto Para Madencileri Son Durum

Hut 8 tarafından yayınlanan rapor bize geçtiğimiz yıl Bitcoin madencilerinin nasıl bir dönem geçirdiğini anlatacak. Bu sebepten irdelenmeye değer. ABD’nin maruz kaldığı son sert kışın birçok operasyonun durmasına neden olduğunu biliyoruz. 2021 yılında Çin kripto para madenciliğini yasaklarken Teksas eyaletine giden madencileri birçok isim uyarmıştı. Ancak onlar uyarıları dikkate almadılar, ucuz enerjinin cazibesine kapılarak uzun süre operasyonlarını durdurmak zorunda kaldılar.

Hut 8 tarafından yayınlanan 2022 değerlendirmesi şöyle;

“Alışılmadık derecede yüksek enerji fiyatları Hut 8’in üretimini kısmasına ve elektriği sağlayıcıya geri satmasına yol açtı. North Bay’deki operasyonlar daha önce duyurulduğu üzere askıya alınmış olsa da, Hut 8, organik ve inorganik büyüme fırsatları da dahil olmak üzere, tesisin üçüncü taraf enerji tedarikçisiyle yaşanan anlaşmazlığın etkisini hafifletmek için alternatifleri araştırmaya devam etmektedir”.

Hut 8, Kuzey Amerika’nın en büyük kripto para borsalarından biridir. Güney Alberta’da bulunan iki kripto para madenciliği tesisi ve North Bay, Ontario’da bulunan üçüncü bir tesisle Hut 8 sektörde yüksek kapasiteye sahip. 36.000 metrekarelik coğrafi çeşitliliğe sahip veri merkezi alanı ve önemli yenilenebilir ve emisyonsuz kaynaklardan güç alan elektrik şebekelerine bağlı bulut kapasitesiyle Hut 8, hem geleneksel yüksek performanslı bilgi işlem (Web 2.0) hem de yeni gelişen dijital varlık bilgi işlem sektörlerinde varlık gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar