X

8 Milyar Dolarlık Fondan Bitcoin (BTC) Müjdesi!

Bir fon daha Bitcoin alacağını ilan etti.
21:10
17 Kasım 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı son dönemde aynı 2017 yılındaki boğa piyasasını anımsatırken üst üste yeni ve rekor getirebilecek haberler duyulmaya başlandı. Kurumsal yatırımcıların sektöre girmesi ile ciddi bir yükseliş yaşayan Bitcoin, şimdi de neredeyse 8 milyar dolarlık bir yatırım fonunun ilgisini üzerine çekmeyi başladı.

SkyBridge Capital, Bitcoin Yatırımı Yapabilir

SkyBridge Capital, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu için yayınladığı bildirisinde yakında Bitcoin gibi “dijital varlıklara” yatırım yapabileceğini belirtti. Şirket direkt olarak veya yatırım fonları aracılığıyla Bitcoin alabileceğini resmen bildirdi. Bu da Reuters’in aktardığı bilgilere göre 7,7 milyar dolarlık fonun Bitcoin almaya başlaması anlamına geliyor.

New York merkezli yatırım fonu eski Beyaz Saray İletişim Sorumlusu Anthony Scaramucci tarafından yönetiliyor ve sektörün en önemli fonlarından birisi olarak biliniyor. Scaramucci aslında daha önce de dijital paralara ve lider kripto para birimi Bitcoin’e olan ilgisini net bir şekilde açıklamıştı. Bitcoin’in özellikle yeni nesillere hitap ettiğini belirten Scaramucci, yine de buna karşı dikkatli olma çağrısında bulunmuştu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yeni Nesiller Bitcoin’e Güveniyor

Kripto paraların finansal sistemin genelini geliştirebileceğini ifade eden fon yöneticisi, yeni nesillerin sisteme yönelik güvensizlik içerisinde olduğunu ve BTC gibi kripto paraların bunu çözmede en büyük etken olabileceğini ifade etti. SkyBridge’in tam olarak ne kadarlık bir fon ile yatırım yapacağı veya yapıp yapmayacağı da bilinmiyor. SEC’e verilen bildiride ise yakında dijital para yatırımı yapılabileceği açıkça ilan edildi.

Eğer MicroStrategy ve Square gibi şirketlerden sonra benzer bir haber SkyBridge’den gelirse Bitcoin fiyatı kesinlikle kısa vadede 20.000 doların çok daha üstüne çıkabilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 17.430 dolardan işlem gören BTC, belki de 20.000 dolar seviyesini bile çok uzaklarda bırakabilir.

Kurumsal Yatırımcılar Yeni Rekoru Tetikleyebilir

Kurumsal yatırımcıların özellikle Koronavirüs döneminde BTC yatırımı yaptıkları görülmüştü. Bunu hem enflasyona karşı bir sigorta hem de riskli varlık olarak gören Paul Tudor Jones gibi isimlerin Bitcoin yatırımını kurumsal yatırımcıların gözünde daha çekici kıldığı biliniyor. Yani bunu alenen açıklayan SkyBridge’in yanı sıra bunu gizleyerek yapan birçok kurumsal firmanın da olması bir hayli olası gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar