66 Milyon Dolar Değerindeki Gayrimenkul, Ethereum Altyapısıyla Buluşuyor

Bir yatırım şirketi milyonlarca dolar değerindeki gayrimenkulü Ethereum (ETH) üzerinden token'laştırılacak.
10:00
27 Şubat 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Milyonlarca dolar değerindeki gayrimenkul, bir yatırım firması tarafından hayata geçirilecek proje kapsamında Ethereum (ETH) Blockchain’inde token’laşacak. Kripto paralar gündelik hayatlarımızda birçok alanda kullanılabilecek bir potansiyele sahip. Yenilikçi teknoloji Blockchain kullanıcılara pek çok alanda hizmet sunmaya hazır. Token’laştırılmış hisse senetleri de bu hizmetlerden birisi.

Hisse Senetlerinin Token’laştırılması

Inveniam Capital Partners (ICP) isimli ABD merkezli bir yatırım şirketi kripto paraların altında yatan teknoloji Blockchain’i kullanarak ilgi çekici bir girişimde bulunacak. Hisse senetlerinin token haline getirilmesini, toplamda 260 milyon dolar değerindeki gayrimenkul üzerinden uygulayacağını açıklayan şirket kripto para kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başardı. Şirket tarafından 26 Şubat Salı günü yapılan açıklamada ilk olarak 65,5 milyon dolar değerindeki bir binanın token haline getirilmiş hisselerinin satılacağı kamuoyuna duyuruldu.

Şirketin planları gerçekleşirse, Miami’nin göbeğinde yer alan bu bina şimdiye dek bu şekilde finanse edilmiş en büyük unsur haline gelecek. ICP’nin üst düzey yetkilisi Patrick O’Meara‘ya göre bu sayede Blockchain teknolojisinin olanaklarından faydalanılabilecek. O’Meara yeni teknolojinin getirdiği şeffaflık özelliğinin hisse senetlerine bambaşka bir dünya sunacağına inanıyor.

Ethereum Ağı Kullanılacak

Şirketin yaptığı açıklamada söz konusu işlemin Ethereum Blockchain’i üzerinde gerçekleştirileceği ifade ediliyor. Kullanıcılara sunulacak token’ların ERC-20 protokolünü takip edeceği belirtildi. Şirketin token’laştırma çalışmaları doğrultusundaki çalışmalarına geçtiğimiz ay içerisinde başladığı aktarılıyor. Buna göre önümüzdeki haftalarda binanın hisseleri satışa sunulacak. Şirket tarafından atılan bu adım kripto para piyasasını canlandırabilecek bir hamle olarak değerlendirilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar