25 Yıllık Deneyim Konuştu ! Ciddi Uyarı! CNBC Analisti: 2023’te Bitcoin’de Bu Seviye Gelecek!

Bitcoin (BTC) makroekonomik şartlar ve sektördeki krizler nedeniyle ağır bir darbe alırken, popüler bir CNBC analisti 2023 tahminini paylaştı. 
12:50
3 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) makroekonomik şartlar ve sektördeki krizler nedeniyle ağır bir darbe alırken, popüler bir CNBC analisti 2023 tahminini paylaştı.

Jim Cramer: 2023 de Aynı Geçecek!

CNBC‘nin önde gelen ekonomik programlarından Mad Money’nin sunucusu Jim Cramer bugün bir tweet ile kripto paralara dair 2023 tahminini açıkladı. Uzmana göre, Bitcoin ve altcoin’ler 2023’te de bekleneni veremeyecek. Cramer, ayı piyasasının devam edeceğini düşünüyor. Stratejist, Bitcoin için başka bir kötü yıl öngörürken, milyonlarca insanın hala kripto para kervanına katılmasını şaşırtıcı buluyor. Cramer, yaptığı tahminler ile kripto para piyasasında tartışmalara neden olan bir isim.

Önde gelen analist IncomeSharks’a göre, Cramer  fiyatlar yükselirken yatırımları teşvik etme ve fiyatlar düştüğünde U dönüşü yapma eğiliminde. IncomeSharks’a göre, Cramer’in stratejisi en tepeden alıp en düşükten satmaya benziyor. Buna rağmen, Cramer’in açıklamaları, büyük ilgi görüyor. Bazı  analistler Bitcoin’in toparlanma aşamasında olabileceğini belirtiyor. Bilhassa, Bitcoin tarihinde henüz iki ardışık yıllık kırmızı mum basmadı. Bir zamanlar BTC ve ETH’ye yatırım yaptığını ve yeni zirveler beklediğini vurgulayan Cramer, son zamanlarda felaket tellallığı yapıyor.  Cramer, geçtiğimiz günlerde BTC’nin 10.000 dolara düşeceğini iddia etmişti.

Cramer: Tezatların Adamı!

CNBC analistinin son birkaç yılda kripto paralar konusundaki duruşunda tutarsız olduğunu belirtmekte fayda var. Nisan gibi yakın bir tarihte, analist Ethereum’a dair çarpıcı açıklamalar yapmıştı ve ETH‘nin 4.100 dolara ulaşacağını iddia etmişti. Haziran ayında Cramer, kripto paralar sayesinde servet kazanılabileceğini ve yatırımcıları, sağlam risk yönetimi ile bu varlıkları portföylerine dahil etmeye çağırdı. Ancak bir ay sonra Crammer kripto paralarda gerçek bir değer olmadığını iddia etti Ayrıca, medyanın Ağustos ayında kripto hakkında haber yapmaması gerektiğini söyledi.

Özellikle, Cramer’in tutarsız duruşu ve bir dizi yanlış  tahminleri, birçok kişinin onun bir finansal analist olarak yeteneğini ve bilgisini sorgulamasına yol açtı. Jim Cramer, geçtiğimiz hafta yatırımcıların Bitcoin ve özellikle Solana (SOL) ve Litecoin‘den (LTC) uzak durmaları konusunda uyardı. Yeni bir CNBC röportajında Cramer, elinde tuttuğu tüm kripto paralarını sattığını ve FTX çöküşünün ardından piyasaya bir daha girmeyeceğini söyledi. Uzman net bir regülasyon eksikliği nedeniyle sektöre bir daha dönmemek üzere veda ettiğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar