2030 Yılına Kadar 500 Doları Geçebilecek Altcoin!

Popüler altcoin için 2025 ve 2030 fiyat tahminleri dudak uçuklattı. Dipten alanlar yaşadı.
22:40
14 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para yatırımınızı ne kadar süre hedefli yapıyorsunuz? Bir hafta, ay veya yıl mı? Birçok yatırımcı uzun vadeli portföyleri sebebiyle servet denebilecek bütçelere ulaştı. Kulağa çok inandırıcı gelmese de bugün halen birkaç dolardan aldığı Ethereum’ları satmayan Türkler var. Birçok kripto paradan servet kazanan bu yatırımcıların en büyük özellikleri doğru projelerde yeterince uzun vadeli yatırım yapmalarıdır.

Solana (SOL)

En büyük, hızlı Ethereum rakiplerinden olan Solana bundan 8 yıl sonra kaç dolara ulaşır? Bugünden tahmin etmek güç ancak birilerini bu konuda fikirleri var. 2 yılı aşkın bir süre önce 2020’de tanıtılan Solana, proof of history mekanizmasını kullanan lider bir kripto para birimi olarak ortaya çıktı. Bu, yenilikçi “tarih kanıtı” mekanizmasını ilk kullananlardan biri olmanın yanı sıra. Son yıllarda, küresel kripto para piyasasında Ethereum’a karşı ciddi bir mücadele veriyor.

Solana (SOL) geçtiğimiz yıl tam %12000 arttı. 12 ay boyunca büyük ölçüde istikrarlı yükselişini sürdürdü. Lansman döneminde sadece 1 dolar olan Solana, 2021 yükseliş koşusu sırasında, 6 Kasım’da ATH seviyesi olan 258,9 dolara ulaştı. 2022 Nisan ayında 136 dolar ile bu yılın zirvesini (şimdilik) yapan Solana son kripto çöküşünden fazlasıyla etkilendi. Bugün ise 46 dolardan alıcı buluyor.

Solana (SOL) Geleceği Var Mı?

Bugüne kadar Solana ağında 89 milyar işlem yapıldı. Platformdaki bir işlemin ortalama maliyeti 0,0025 dolardır ve özelliğinden dolayı BAYC NFT’si olmayan büyük kalabalıkları onu kullanıyor. Solana aynı zamanda 1.850 doğrulayıcı düğümü ile en güvenli blockchain olduğunu iddia ediyor. Bugün, 13 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile piyasadaki en büyük dokuzuncu kripto paradır. Yüksek hızları ve düşük maliyetleri sayesinde Solana, dünya çapında hem bireysel hem kurumsal yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Solana (SOL) 2025 Fiyat Tahmini

Uzmanların tahminlerinin çok farklı olduğunu anlamalıyız. Her analist, piyasayı ve farklı para birimi ölçümlerini tahmin etmek için belirli bir dizi faktöre ağırlık verir. Tahminlerinin gerçekleşmesi gibi bir zorunlulukta yoktur. Bu sebepten yatırımcıların kendi risk profillerine göre araştırmalarını yaparak portföylerine Solana’yı eklemeleri veya eklememeleri gerekir.

Changelly tarafından paylaşılan tahmine göre 2025’te Solana’nın fiyatı ortalama 179 dolar olacak. Yıl için tavan fiyat tahminleri ise 213 dolardır. Finder ise Ocak panelinde 486 dolar tahmin ederken son raporunda 166 dolara işaret etti.

Solana (SOL) 2030 Fiyat Tahmini

8 yıla kadar büyük bir savaş çıkmaz, kripto paralar unutulmaz, devletler onları yasaklamaz ve halen kripto para yatırımcılarının sayısı artıyor olursa. Nitekim 8 yıl uzun bir süre ve bu kadar uzun vadeli bir tahminin gerçek olma ihtimali açıkçası çok düşüktür. Fakat 2030 yılı için Solana (SOL) fiyat tahmininde bulunanlar var. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried yakın zamanda mevcut fiyatın çok ucuz olduğunu ve SOL fiyat potansiyeline inandığını söyledi. Belki de bu açıklamada şirketlerinin Solana’ya yaptığı yatırımların da payı vardır.

Finder tarafından açıklanan rakam ise 512 dolardır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar