Efsanevi Analist: 3 Altcoin Uyuyan Dev Modunda! Ufukta Ralli Var!

 2018'deki ayı piyasasında Bitcoin (BTC) için taban fiyatı doğru bir şekilde tahmin eden analist, üç altcoin'in devasa bir ralli için hazırlandığını söylüyor.
21:30
14 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

 2018’deki ayı piyasasında Bitcoin (BTC) için taban fiyatı doğru bir şekilde tahmin eden analist, üç altcoin’in devasa bir ralli için hazırlandığını söylüyor.

SOL, AVAX ve MATIC, İvme Kazanacak

Piyasada Smart Contracter olarak bilinen analist, 210.500 Twitter takipçisine Ethereum (ETH) rakibi Solana’nın (SOL) simetrik üçgen formasyonu oluşturduğunu ve bu noktada direnç seviyesini geçtiğini belirtiyor. SOL’un birkaç aydır birikim aşamasında olduğunu ifade eden analist, rallinin kaçınılmaz olduğunu iddia ediyor. SOL, an itibariyle 46.98 dolardan işlem görüyor. Stratejist, akıllı sözleşme protokolü Avalanche’ın (AVAX) yanı sıra Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon’un (MATIC) da ralliye işaret eden teknik bir model içerisinde olduğunu vurguluyor.  AVAX, son 24 saatte %1,38 düşüşle 29,44 dolardan işlem görüyor. MATIC ise son 24 saatte %2,47’lik bir artışla 1,03 dolardan işlem görüyor.

 Bitcoin grafiğini değerlendiren Contracter, BTC’nin 24.700 dolardaki kritik direnci geçip 30.000 dolara ulaşacağına inanıyor. Analiste göre, BTC 24.000 doları desteğe çevirir ve yükselişine devam ederse ufukta 30.000 görünüyor. Uzmanlar, teknik ve zincir üstü verilerin yanı sıra makoekonomik şartların da Bitcoin’in lehine olması gerektiğini iddia ediyor. Fed’in para politikasındaki değişiklik, Bitcoin için kritik öneme sahip.

Ufukta Altcoin Sezonu mu Var?

Uzmanlare göre, özellikle altcoin’lerin yüzde 90’ından fazlasının Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans sergilemesi bir altcoin sezonunun işareti olabilir. Veriler, tüketici fiyatlarının Temmuz ayında yıllık %8,70’lik beklentilerin altında %8,50 arttığını gösterdi. Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri, finansal piyasalarda fiyat artışına yol açtı. Bitcoin % 6 civarında bir artış görürken, Ethereum fiyatı TÜFE verisinin yayınlanmasından sonra yaklaşık % 12 yükseldi.

Enflasyon oranında beklenenden daha az artış, kripto piyasasına destek vererek boğa koşusu spekülasyonlarına yol açtı. Kripto topluluğunun bir bölümü de piyasanın zaten dip seviyeyi gördüğüne inanıyor. Ancak birçok kripto yatırımcısı, enflasyon verilerinin beklenenden daha az çıkması durumunda bir Bitcoin boğa koşusu bekliyordu. Güncel verilere göre, birçok altcoin BTC’den daha iyi bir performas sergiliyor. Bitcoin ve Ethereum, enflasyondaki düşüşe olumlu tepki vermiş olsa da, altcoin’lerin bu heyecan yaratan ivmeyi sürdürüp sürdüremeyeceği merak konusu oldu. Birçok analist, rallinin ileriye dönük büyük bir altcoin boğa koşusunu teşvik edebileceğine inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar