4 Analistten Kritik Bitcoin ve Ethereum Yorumu: Sırada Ne Var?

Bitcoin (BTC), aylar sonra ilk kez 25.000 doları aştı. Ancak, analistler mevcut rallinin kısa soluklu olabileceği konusunda uyarıyor.
20:00
14 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC), aylar sonra ilk kez 25.000 doları aştı. Ancak, analistler mevcut rallinin kısa soluklu olabileceği konusunda uyarıyor.

 Tünelin Ucundaki Işık Henüz Görünmedi!

Bitcoin, 13 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Ancak piyasada Il Capo of Crypto olarak bilinen analiste göre, BTC’nin mevcut ralllisini destekleyecek önemli bir katalizör bulunmuyor. 25.000 doların aşılmasını kritik bir başarı olarak nitelendiren analist, makroekonomik şartlar nedeniyle sürdürülebilir bir toparlanmanın mümkün olmadığın altını çiziyor. Analiste göre, BTC ivme kaybetmeye devam edecek. Bitcoin ve çoğu altcoin’in büyük dirençlerle karşılaştığını ifade eden analist, uzun vadede iyimserliğini koruyor. Crypto Tony olarak bilinen diğer bir analist ise sürdürülebilir bir ralli için 24.500 doların desteğe çevrilmesi gerektiğini vurguladı.

 .

 Bitcoin’in hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) göstergesinde olumlu işaretler gördüğünü söyleyen diğer bir popüler analist Wave The Dave ise yükseliş trendin devam edeceğini umut ediyor. MACD, ”bir hisse senedinin, kripto para biriminin veya başka bir ticaret yapılabilir varlığın momentumunu belirlemek için hareketli ortalamaları kullanan bir trend takip aracıdır.”  Metrik ayrıca, alım ve satım sinyalleri verir. Analiste göre, haftalık MACD, sıfır çizgisinin çok altındaki aşırı satım bölgesinden çıkmak üzere. Bu, Bitcoin için olumlu bir gelişme. Ethereum (ETH) fiyat hareketini değerlendiren bir diğer analist  Mustache, son döngünün yapısını mükemmel bir şekilde takip etmeye devam ettiğimizi ve çoğu insanın hala buna inanmadığını iddia etti. 2017 boğa koşusuna dikkat çeken analist, 5.000 doların orta vadede mümkün olduğunu belirtti.

Fed Faktörü, Devam Ediyor

Sektördeki en popüler şirketlerden bazılarının iflas başvurusunda bulunmasıyla birlikte fiyatlar düştüğü için kripto para piyasası için zorlu bir yolculuk oldu. Kripto kışı, ABD’deki 40 yılın en yüksek enflasyonu, dünyanın birçok yerinde artan faiz oranları ve resesyon korkuları, Bitcoin fiyatına büyük darbe vurdu. Bitcoin, Haziran ayında 17.000 dolara düştü.

CoinGecko tarafından açıklanan verilere göre, geçen yılın sonlarından bu yana kripto para piyasasının değerinden yaklaşık 2 trilyon dolar silindi. Uzmanlara göre, Bitcoin’de volatiliteye neden olan temel faktör panik satışları oldu. Bitcoin fiyatı, toplu satış baskısında en kötü tepkiyi verme eğilimindedir. Fed’in faz artırımlaru bu süreçte önemli bir rol oynadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar